Generální partner
Světlý režim
8. únor 2021

Trojnásobný mistr Estonska Vlasiy Sinyavskiy přestoupil do Karviné

Karvinští získali z týmu třináctinásobného estonského mistra Flory Tallin čtyřiadvacetiletého křídelníka. Estonec Vlasiy Sinyavskiy mění severní Evropu za střední – aktuálně jedenáctému týmu FORTUNA:LIGY se upsal na rok a půl s opcí.

Druhý zimní transfer z estonské do české ligy a znovu do Slezska! Po Muhammedu Sannehovi, který přišel v lednu do nedalekého Baníku z týmu Paide Linnameeskond, je druhým hráčem již zmíněný fotbalista – navíc estonský reprezentant a jeden z nejlepších hráčů Flory. Sinyavskiy je zároveň druhým estonským fotbalistou v klubové historii, který bude oblékat dres MFK Karviná. Tím prvním byl Sander Puri v postupové sezóně 2015/2016.  

Transfer se nerodil lehce, ale v poslední možný den byla jednání a potřebné papírové náležitosti dotaženy do úspěšného konce. „Vlasiy je rychlostní, tahový hráč. Vypadá velice dobře, předpoklady rozhodně má. S aklimatizací nebude problém, na aktuální meteorologické podmínky je zvyklý. Spíš to bude o adaptaci na českou ligu. Věřím, že nám na krajích hřiště pomůže a potvrdí své kvality,“ prohlásil k transferu sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Rodák z města Narva, které leží na východě Estonské republiky v blízkosti hranic s Ruskem, je trojnásobným mistrem své země – dvakrát slavil titul s Florou Tallin, jeden s Nomme Kalju. „Jsem šťastný, že jsem součástí tohoto klubu a těším se, až týmu pomůžu. Chci pravidelně hrát a pomoct týmů k dobrým výsledkům,“ řekl na úvod nového angažmá Vlasiy Sinyavskiy. 

Hráče zastupuje agentura GLOBAL SPORTS, která děkuje Karviné za vstřícné, jasné a korektní jednání. "Od začátku do konce to bylo skvělé jednání. Věřím, že Vlasiy zapadne do herního systému trenéra Jarábka a všechny strany budou spokojené," prohlásil jménem agentury Pavel Zíka. 


Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo