Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2022

U Litavky ještě před víkendem, Příbram-Karviná (pá,17)

Třetím kolem pokračuje druhá nejvyšší soutěž a Karvinští budou hájit první místo v tabulce na hřišti Příbrami. Tam se bude hrát netradičně již v pátek odpoledne.

Znovu v pátek vyběhnou k mistrovskému zápasu fotbalisté MFK Karviná. Po domácím vítězství nad Vlašimí je čeká výjezd do středních Čech. „Mikrocyklus je stejný, nic se nemění. Chceme navázat na předchozí výsledky, ale ještě se zlepšit ve hře a kombinaci. Ovšem Příbram se na nás určitě dobře připraví a bude chtít rozšířit své bodové konto,“ podotkl asistent trenéra Radomír Korytář.

A má pravdu, jelikož příbramští fotbalisté mají po dvou kolech pouze jeden bod za domácí remízu s Táborskem. „V Příbrami se toho asi dost změnilo, ale z dlouhodobého hlediska je to klub, který máme všichni zafixovaný jako prvoligový. Každopádně se soustředíme hlavně na sebe,“ uvedl Korytář. Trenéři budou postrádat Jaroslava Málka, který si za vyloučení po druhé žluté kartě v duelu s Vlašimí nezahraje jeden zápas - právě ten nadcházející. „Už ale máme jasno, kdo Jardu nahradí. Doufejme, že tato vynucená změna bude ku prospěchu,“ usmál se Radomír Korytář.

Poslední dvě návštěvy hornického města byly vydařené – Karvinští zápasy vyhráli a neinkasovali. Šlo o prvoligové zápasy v září 2019 a v prosinci 2020. Prosincovou výhru 1:0, kterou trefil Lukáš Bartošák, si však ze současného kádru pamatují pouze tři hráči – Martin Šindelář, Rajmund Mikuš a Vladimír Neuman. „Máme nový tým, většina kluků to asi neví, ale věřím, že tam uspějeme i do třetice a budeme se moct v klidu připravovat na další týden, ve kterém nás čekají hned dva soutěžní zápasy,“ zakončil asistent hlavního trenéra Tomáše Hejduška.

Domácí klub v létě změnil název – po čtrnácti letech je z 1. FK Příbram nově FK Viagem Příbram. Ve středočeském klubu aktuálně působí jeden „Karviňák“. Na hostování do konce sezóny je u Litavky stoper Daniel Stropek. Do pátečního zápasu však po dohodě klubů nenastoupí.

Příbram začala tuto sezónu domácí remízou 1:1 s Táborskem a minulý týden prohrála 0:3 v Chrudimi. Kádr soupeře je poměrně mladý se zajímavými fotbalisty – nejznámějším fotbalistou je bezpochyby útočník Tomáš Wágner, který v Karviné zažil hezké časy. Je ovšem otázkou, zda do utkání zasáhne, jelikož v prvních dvou kolech nebyl ani na lavičce.

V minulé druholigové sezóně obsadila Příbram až třináctou příčku. Na úrovni druhé ligy půjde o první vzájemný zápas.


Utkání 3. kola FOTBALOVÉ:NÁRODNÍ LIGY FK Viagem Příbram – MFK Karviná začíná na stadionu Na Litavce v pátek 12. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Všetečka. Zápas sledujte živě ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo