Generální partner
Světlý režim
6. duben 2021

U penalty byla důležitá razance, řekl Papadopulos

Sedmým gólem v sezóně rozhodl o třech bodech. Kapitán Michal Papadopulos ve Zlíně vstřelil gól z penalty a jeho tým vyhrál po šesti předchozích nezdarech.

Všem se ulevilo! První výhra fotbalistů MFK od 6. února, kdy porazili doma 3:1 Opavu, přišla v pravý čas. Hráči spolu s novým trenérem Jozefem Weberem, jeho asistentem Janem Baránkem a dalšími členy realizačního týmu vybojovali tři body hned v prvním zápase po reprezentační přestávce, navíc v premiérovém utkání trenéra Webera po návratu do Karviné. „V kabině bylo znát, že už potřebujeme urvat vítězství – čím dříve, tím samozřejmě lépe. Jsme za to moc rádi a věřím, že teď už to bude herně i výsledkově stabilnější,“ usmíval se Michal Papadopulos.

Ve druhé polovině druhého poločasu přišel rozhodující moment utkání, kdy byl domácím Fantišem ve vápně faulován exzlínský Lukáš Bartošák. Faul potvrdil i VAR a bylo jasno – penalta! Bylo otázkou, zda si na ni troufne ten nejzkušenější a zároveň nejlepší střelec týmu. Jednu penaltu už totiž na jaře neproměnil. 

Bylo to v lednu, kdy zkušený fotbalista neuspěl v Uherském Hradišti proti brankáři Nemravovi. „Znovu jsem si věřil, v tom nebyl problém. Trenér se mě před utkáním ptal, zda si na ni troufnu. Přiznávám, trošku pracovala nervozita, přeci jen byl stav 1:1 a chtěli jsme už konečně vyhrát. To se podařilo, takže jsme spokojení,“ popisoval Michal Papadopulos.  

Domácí brankář Dostál sice směr střely vystihl, ale hráč s číslem 27 na dresu dal pokutovému kopu razanci. „To bylo důležité! Na Slovácku ta razance scházela, nyní už jsem byl rozhodnutý, že to musí být razantní,“ doplnil Papadopulos. Sedmý gól v sezóně znamená v tabulce střelců posun na třináctou pozici. Na stejné metě jako kapitán MFK jsou Moberg Karlsson ze Sparty a Huf z Pardubic. 


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná