U19+U17: Boleslav si odvezla domů pět bodů

14.04.2018 | redakce

U19+U17: Boleslav si odvezla domů pět bodů Devatenáctka prohrála na penalty, když všichni tři hráči v rozstřelu selhali! Sedmnáctka inkasovala jediný gól pět minut před koncem.

U19

MFK Karviná U19 – FK Mladá Boleslav U19 0:0, 0:3np
Branky: rozh. Penalta Para
Sestava Karviné: Tichý - Mrózek, Macko, Holzer, Hejda - Navrátil (60. Wala), Mader, Seriš, Ratica (89. Paholík) - Vlachovský, Fokaidis (90. Bielan).
Trenér Marcel Frajt: „Potkali jsme silného soupeře po všech stránkách, kterému se momentálně daří. Zápas byl bojovný z obou stran s náznaky šancí na každé straně. Hosté zahrozili v první půli jednou ze standardní situace. Sami jsme si něco vytvořili, ale přečíslení jsme nevyřešili dobře. Po změně stran se pokračovalo v boji mezi šestnáctkami, ke konci utkání jsme měli víc ze hry a dvě obrovské šance. Bohužel bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá, a tentokrát nám nevyšly pokutové kopy – nedali jsme ani jeden gól. Těší nás, že jsme počtvrté v řadě neprohráli v klasických devadesáti minutách a hlavně jsme inkasovali pouze jeden gól. Do dalších utkání musíme zlepšit ofenzivní činnost.“

U17

MFK Karviná U17 – FK Mladá Boleslav U17 0:1 (0:0)
Branka: 75. Vozáb
Sestava Karviné: Kunz - Stuchlík, Husár, Dawid, Lukáš - Štromp, Podbiol - Giľák (66. Holzer), Přichystal, Zielina - Zych.
Trenér Petr Gibala: „Narazili jsme na soupeře naší úrovně, čtyři hráče základu jsme půjčili osmnáctce a jednoho máme zraněného. I přes prohru všechny chválím za výkon, nasazení i přístup. Kluci chtěli hrát fotbal, z toho pramenily některé pěkné situace včetně gólových situací, které neproměnili. Jediný gól zápasu padl pět minut před koncem do naší sítě po rohovém kopu. Velká škoda, že jsme podruhé za sebou přišli o body v závěrečných minutách. Kluci by si minimálně bod zasloužili.“

• První zápasy ligových dorostů
včera - Týmy U19 a U17 mají za sebou první přípravné duely. V domácích zápasech proti slovenské Podbrezové devatenáctka prohrála 1:2 a sedmnáctka remizovala 1:1.

• Remíza juniorky v generálce
včera - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
před 2 dny - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

• Juniorka ve středu nehraje
10.7. - Plánovaný přípravný duel proti Karpaty Lvov juniorka MFK ve středu neabsolvuje. Místo toho bude mít dvě tréninkové jednotky.

• 1. den: Prodáno 503 permic
8.7. - V neděli byl spuštěn prodej permanentních vstupenek a hned první den si fanoušci prodloužili celkem 503 permanentek na novou sezónu! Jak probíhaly poslední minuty příprav a první minuty samotného prodeje? Podívejte se ZDE.