U19&U17: Ani z Příbrami se body nevezou

15.10.2019 | redakce

U19&U17: Ani z Příbrami se body nevezou Venkovní duely v dorostenecké lize jsou v této sezóně pro obě kategorie snad zakleté. Ani v pátém zápase žádný bod...

U19

1. FK Příbram U19 – MFK Karviná U19 4:2 (0:1)
Branky: 51. Vokřínek, 53. Gabriel, 62. Polanský, 83. vl. Holzer - 21. a 72. Molitorisz
Sestava Karviné: Drobek – Fukala, Ostrák, Holzer, Dadak – Šafář (66. Věčorek) – Vrbka (64. Mička), Teplan, Zhelizko, Kobza (81. Streit) – Molitorisz.
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Výborný vstup do utkání jsme mohli přetavit do gólu hned po pár minutách. Byli jsme nebezpeční, vyhrávali souboje a s míčem jsme si také rozuměli lépe. Po hlavičce Teplana z úvodu, střelách Zhelizka a Holzera se nakonec po kolmé akci prosadil Molitorisz. I když Drobek chytil penaltu a domácí měli další dvě solidní šance, první půle vyzněla v náš prospěch. O přestávce jsme si něco řekli směrem k očekávané změně hry domácích, připravovali se na ní. Výsledkem byl opak, Příbram otočila zápas svými typickými zbraněmi. Nezabalili jsme to, naopak, vstřelili jsme kontaktní gól a moc chtěli vyrovnat. Blízko tomu byly Fukala a Mička. Utkání definitivně rozhodl v 83. minutě gól, který ale Kubovi Drobkovi vyčítat nebudeme, stává se gólmanům i na jiné úrovní. Hráči podali v Příbrami v první půli výborný výkon, o úspěšný výsledek jsme se obrali sami v rozmezí patnácti minut po změně stran.“
Útočník Matyáš Molitorisz: „První poločas se vyvíjel podle plánu, který jsme měli daný - dařilo se nám, vyhrávali jsme souboje 1 na 1, přečíslovali soupeře v útočné fázi a podařilo se nám vstřelit první branku. Psychiku nám zvedla i chycená penalta. Druhý poločas jsme vůbec nezačali dobře, přišlo nepříjemných patnáct minut, ve kterých jsme dostali tři góly, a to se nesmí stávat. Snížili jsme na rozdíl jediné branky, znovu nás to nabudilo a měli jsme šanci vyrovnat. Pak přišel nešťastný vlastní gól a bylo rozhodnuto.“

U17

1. FK Příbram U17 – MFK Karviná U17 2:1 (2:0)
Branky: 8. a 11. Nedvěd - 85. Vraj
Sestava Karviné: Fabisz – Ceniga (46. Wdowik), Šilák, Jurčák, Szostek – Vraj, Hruška, Motyčka, Rohal (38. Klváček) – Biegon (76. Malina), Marciňa.
Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Nevyšel nám úvod utkání – vše bylo mdlé a domácí ve všem rychlejší a bojovnější. Už v jedenácté minutě vedla Příbram o dva góly. Po prostřídání se naše hra oživila. Fotbal je o pohybu a hráči, kteří nebudou chtít běhat, tak je nutit nebudeme. Potom jsme měli tlak i šance, ale produktivita nám tentokrát selhala, když kontaktní gól přišel až pět minut před koncem po chytré standardce. Potom už bylo málo času. Škoda.“

• Sobotní výsledky st. žáků
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

• Sestřih zápasu s Jabloncem
4.11. - Nejzajímavější okamžiky nedělního zápasu s Jabloncem, který Karvinští prohráli 0:1, jsou k prohlédnutí ZDE.