Generální partner
Světlý režim
4. srpen 2022

U19 & U17: Těžký začátek ligových dorostenců

První srpnovou sobotu vstoupí do nové sezóny kategorie U19 a U17. Oba týmy mají za sebou necelý měsíc přípravy. Nyní se už soustředí na ostrý start, který bude opravdu přísný – doma Slavia, venku Dukla a doma Sparta.

Dobře naladění a odpočinutí nastoupili 7. července do letní přípravy starší i mladší ligoví dorostenci. Devatenáctku povede jako hlavní trenér Pavel Mazurek. Ten „povýšil“ z role asistenta do pozice hlavního trenéra. Jeho asistentem bude Ľubomír Luhový, trenérem brankářů zůstává Miroslav Toman. U sedmnáctky je hlavním trenérem Ondřej Gazdoš.

Přestože v minulé sezóně obsadila devatenáctka skvělé čtvrté místo, tak před novou sezónou se budoval téměř nový kádr. Cíl pro sezónu 2022/2023? Ten je každým rokem stejný – záchrana. „Jubilejní desátou prvoligovou sezónu v řadě chceme zvládnout a samozřejmě zachovat nejvyšší soutěž i pro další ročníky,“ usmál se Pavel Mazurek.

Skvělým testem byl mezinárodní turnaj Zlatý kahan pořádaný klubem FC Baník Ostrava. V konkurenci anglických, polských a českých týmů včetně jednoho rumunského a ukrajinského obsadili Karvinští osmou příčku, vítězem se stal Fastav Zlín, který ve finále zdolal West Ham United.

V rámci mezinárodního turnaje absolvoval celý tým soustředění v Oldřichovicích. „Celé proběhlo dle plánu, tréninky byly zaměřeny na organizaci hry, součinnost jednotlivých řad a standardní situace,“ dodal závěrem kouč Mazurek, s tím, že na generálku si jeho tým pozval Třinec a zvítězil 5:1.

O chlup „složitější“ přípravu měla sedmnáctka, která totiž neabsolvovala generálku – soupeř z Třince musel utkání zrušit. „To nás trochu mrzí, ale nedalo se nic dělat. Přizpůsobili jsme,“ podotkl trenér Ondřej Gazdoš s tím, že celkově je s přípravou spokojený. „Kluci výborně pracovali a věřím, že to v sezóně bude znát. Odehráli jsme tři přípravná utkání (Žilina, Slovácko a Opava), která nám ukázala, co je potřeba vyladit,“ dodal.


Sobotní zápasy s pražskou Slavií startují na Kovoně v 13 a 15:15 hodin. Podzimní zápasový program týmu U19 najdete ZDE a týmu U17 ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo