Generální partner
Světlý režim
30. září 2019

U19 a U17: Z výjezdu opět bez bodů

Ani vlakový výjezd do Pardubic nepřinesl devatenáctce ani sedmnáctce jakýkoliv bodový zisk. Starší dorostenci prohráli 0:1, mladší dorostenci 2:4!

U19

FK Pardubice U19 – MFK Karviná U19 1:0 (0:0)
Branka
: 47. Boura
Sestava Karviné: Hynek – Fukala, Dawid, Věčorek, Dadak (79. Bagar) – Ostrák, Šafář (63. Goj), Streit – Mička (45. Hrušovský), Vrbka, Kobza.
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Po patnácti minutách jsme měli jít do vedení, ale nepodařilo se nám po vydařené akci ani nadvakrát z malého vápna dostat míč do sítě. Následně jsme pohrdli i samostatným nájezdem. Soupeř kontroval třemi až čtyřmi akcemi, vyložená byla jedna. Rozhodující moment utkání přišel hned po změně stran - po naší lehké ztrátě. Domácí nás potom již do vážnější příležitosti nepustili a snažili se být směrem dopředu nebezpeční. Nejblíže jsme k vyrovnání měli po dvou střelách z větší vzdálenosti, hlavně té z poslední minuty by gól moc slušel, gólman ji vytáhl na roh. Ze všech dosavadních zápasů venku jsme tentokrát měli nejblíže k bodovému zisku, v poli vyrovnaný a celkově remízový duel rozhodlo jedno přesné zakončení.“
Záložník Josef Šafář: „Do Pardubic jsme přijeli s tím, že nás čeká těžký zápas a taky tomu tak bylo. Ze začátku jsme neproměnili důležité šance, které nás bohužel stály body. Chybělo nám trochu štěstí, abychom výhru přetáhli na naši stranu. Čeká nás další zápas, na soupeře se nachystáme a vyhrajeme.“

U17

FK Pardubice U17 – MFK Karviná U17 4:2 (4:1)
Branky:
6. Němec, 18. z pen. Teplý, 21. Miláček, 43. Kirchner - 1. Jurčák, 66. Klváček
ČK: 20. Volný (KAR.)
Sestava Karviné: Fabisz - Motyčka, Volný, Jurčák, Szostek (68. Ceniga) - Šilák, Marciňa (58. Hruška) - Vraj, Klváček, Rohal (46. Wdowik) - Biegon (74. Buřík).
Trenéři Marcel Frajt a Miroslav Štěpánek: „Jestliže jsme byli v minulém utkání spokojení s nasazením a poctivostí, tak zejména v první půli to nebylo ono, i když jsme šli hned v první minutě do vedení. To nás ukolébalo, přestali jsme hrát a nebyli důrazní. Kluci byli u všeho pozdě, měli problémy s důrazem domácích. Po necitlivém brzkém vyloučení jsme šli do deseti a domácí nám vstřelili čtyři góly. Do druhé půle nastoupili kluci jako vyměnění a tento poločas musíme hodnotit jen pozitivně – domácí jsme do ničeho nepustili, snížili jsme po standardní situaci, ale zbytek se nám už dohnat nepodařilo. První půle nás vytrestala.“  

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii