Mlade talenty

U19: HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI

02.01.2019 | redakce
 

U19: HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI Ligový dorost U19 je po podzimní části, z které mu ještě chybí odehrát odložený domácí duel proti Spartě, na jedenácté pozici. Pokud by zvítězil, posunul by se ještě výš. Realizační tým hodnotí uplynulý půlrok...

 

Trenéři Eduard Gábriš, Petr Blejchař, Karel Serafín, Pavel Šuster:

„V úvodu celé sezóny jsme absolvovali zajímavou a náročnou přípravu. Velmi těžce jsme odhadovali zatížení hráčů, protože příprava byla z pohledu nabitého zápasového programu náročná. Absolvovali jsme dva mezinárodní turnaje, hlavně Zlatý kahan měl vysokou úroveň – devět přípravných duelů v rychlém sledu nás dostatečně prověřilo a připravilo na sezónu.
Projevilo se to na výborném startu do soutěže, který nepředpokládal asi nikdo. Po čtvrtém kole jsme byli první, po šestém jsme figurovali na druhém místě. Můžeme tedy hovořit o skvělém úvodu, po kterém následoval slabší střed s vyvrcholením v podobě čtyř proher za sebou. Chuť jsme si spravili v samotném závěru – po výborném výkonu jsme ovládli derby na půdě Baníku Ostrava. Je pravdou, že kdybychom utkání nezvládli, tak by s podzimem panovala jednoznačně nespokojenost. Střed tabulky je velmi vyrovnaný a jsme stále v kontaktu. Podzimním cílem bylo 21 bodů, máme 19 a domácí dohrávku se Spartou k dobru. Stále tedy můžeme nás plán splnit.
Celkový počet získaných bodů více či méně odpovídá možnostem a kvalitě kádru. V některých zápasech byl bodový zisk méně očekávaný (zasloužené vítězství v Brně, v Hradci Králové), ovšem ztráceli jsme v utkáních, ve kterých jsme měli bodovat a byli herně jasně lepší (Pardubice, Ml. Boleslav). Mrzí nás také domácí duely se Zlínem a Sigmou Olomouc, to jsme tahali za kratší konec z pohledu výsledku. 
Pozitivní vlastností kádru je pracovitost v tréninku, negativum vidíme v nesoustředěnosti na utkání s relativně „slabšími“ soupeři - zde dochází k nekoncentrovanosti,a také jsme nedokázali otáčet průběhy utkání. Celkově je ale z družstva cítit chuť se zlepšovat. Pozitivní je i zdravá naštvanost z prohry, kluci chtějí vyhrávat.
Pro individuální růst hráčů, což byl jeden z našich hlavních úkolů, bylo důležité, že jsme do zápasů vstupovali s otevřeným pojetím hry, a přestože jsme někdy bodově neuspěli, často jsme slýchávali pozitvní zpětnou vazbu za herní projev. Výborné duely, i když výsledkově nedotáhnuté, jsme odehráli například se Slavií (1:3) či v Boleslavi (0:0). V individuálních statistikách je mezi brankáři jedničkou Vladimír Neuman, Martin Vlachovský je v celkové produktivitě (6+7) třetí. Zajímavými čísly se můžou pochlubit také Patrik Mrózek, Dominik Vajda a Adrián Greguš."
• U15+U14: Porážky se Sigmou
včera - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 2 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem