Generální partner
Světlý režim
14. listopad 2020

U21: Češi vyhráli v Řecku 2:0 a čekají, Ostrák byl u pojišťujícího gólu

Lvíčata zvládla důležitý poslední zápas v řeckých Athénách, který vyhrála 2:0. Tomáš Ostrák odehrál celý druhý poločas, odchovanec MFK Ondřej Lingr nastoupil v základní sestavě a patřil k nejlepším na hřišti.

Svěřenci trenéra Karla Krejčího sice před svým posledním zápasem kvalifikace vedli skupinu, ale v Řecku museli vyhrát, aby si zachovali šanci na postup, která po dvoubrankové výhře stále žije a je hodně reálná. „Snad to vyjde, všechno se dozvíme v úterý večer,“ podotkl karvinský záložník Tomáš Ostrák, který si odbyl premiéru v jednadvacítce, nastoupil hned po přestávce…  

Podle jeho slov se mu hrálo dobře a na hřiště šel za stavu 0:0 s tím, že chtěl pomoct oživit hru – to se podařilo dokonale. „Zápas to nebyl vůbec jednoduchý, byl hodně bojovný a hřiště nebylo vůbec v ideálním stavu. Tři body jsme ale urvali,“ usmíval se Tomáš Ostrák, který nastoupil s číslem 21 na dresu a rozjel akci před pojišťujícím druhým gólem v nastaveném čase.

K definitivě postupu na EURO, které se bude konat příští rok v Maďarsku a Slovinsku stačí „maličkost“ – úterní neprohra Řeků doma se Skotskem. Pokud by Skotové vyhráli, tak by měli stejně bodů (21), ale lepší vzájemný zápas, čímž by kvalifikační skupinu vyhráli. Češi by tak skončili druzí a čekali by, zda jim jednadvacet bodů bude stačit na postup z druhého místa – z devíti skupin postoupí na EURO pět týmů z druhých míst…

Celý zápas si můžete pustit ZDE. Akci, na jejímž začátku byl Tomáš Ostrák a následně z ní padl druhý gól, najdete v čase 1:52:55. 

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo