Generální partner
Světlý režim
21. leden 2020

Útočník z DAC 1904 Abdulrahman Taiwo přichází na hostování

Karvinští získali den před odletem na herní soustředění posilu do útoku! Jde o nigerijského fotbalistu Abdulrahmana Taiwa z Dunajské Stredy.

Nigerijský forvard ze slovenské Fortuna ligy, který se narodil (5.8.1998) v bývalém hlavním městě Nigérie Lagosu (současné největší město tohoto afrického státu), je novou akvizicí MFK Karviná. Abdulrahman Taiwo k nám přichází na hostování s opcí a odletí s týmem ve středu do Turecka na soustředění. Jsme rádi, že bude trenérům k dispozici od prvního dne,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Česká republika pro něj není neznámou destinací, protože v létě 2017 si ho z tureckého Bursasporu vyhlédla Zbrojovka Brno. Následoval přesun do Nitry a po dobrých výkonech si vysloužil angažmá právě v Dunajské Stredě.

DAC 1904 disponuje několika útočníky včetně exkarvinského Erica Ramireze, zúžení kádru proto bylo namístě. „Jakmile jsme zjistili, že by byla možnost ho získat, tak jsme začali jednat. Sportovní ředitel Lubomír Vlk odvedl dobrou práci. Taiwa znám ze slovenské ligy, navíc patří týmu ze silné trojky. Už v Nitře ukázal velký potenciál, proto ho koupila Dunajská Streda. Myslím si, že to je pro nás velice zajímavý hráč s dobrými statistikami,“ pochvaloval si příchod jednadvacetiletého fotbalisty trenér Juraj Jarábek.

Sám fotbalista se na angažmá v Karviné těší, navíc se mu moc líbí stadion. „Je opravdu hezký. První pocity jsou příjemné. Je fajn, že hned jedeme na soustředění, aspoň své nové spoluhráče rychle poznám,“ řekl Taiwo.Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii