Generální partner
Světlý režim
21. leden 2020

Útočník z DAC 1904 Abdulrahman Taiwo přichází na hostování

Karvinští získali den před odletem na herní soustředění posilu do útoku! Jde o nigerijského fotbalistu Abdulrahmana Taiwa z Dunajské Stredy.

Nigerijský forvard ze slovenské Fortuna ligy, který se narodil (5.8.1998) v bývalém hlavním městě Nigérie Lagosu (současné největší město tohoto afrického státu), je novou akvizicí MFK Karviná. Abdulrahman Taiwo k nám přichází na hostování s opcí a odletí s týmem ve středu do Turecka na soustředění. Jsme rádi, že bude trenérům k dispozici od prvního dne,“ podotkl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Česká republika pro něj není neznámou destinací, protože v létě 2017 si ho z tureckého Bursasporu vyhlédla Zbrojovka Brno. Následoval přesun do Nitry a po dobrých výkonech si vysloužil angažmá právě v Dunajské Stredě.

DAC 1904 disponuje několika útočníky včetně exkarvinského Erica Ramireze, zúžení kádru proto bylo namístě. „Jakmile jsme zjistili, že by byla možnost ho získat, tak jsme začali jednat. Sportovní ředitel Lubomír Vlk odvedl dobrou práci. Taiwa znám ze slovenské ligy, navíc patří týmu ze silné trojky. Už v Nitře ukázal velký potenciál, proto ho koupila Dunajská Streda. Myslím si, že to je pro nás velice zajímavý hráč s dobrými statistikami,“ pochvaloval si příchod jednadvacetiletého fotbalisty trenér Juraj Jarábek.

Sám fotbalista se na angažmá v Karviné těší, navíc se mu moc líbí stadion. „Je opravdu hezký. První pocity jsou příjemné. Je fajn, že hned jedeme na soustředění, aspoň své nové spoluhráče rychle poznám,“ řekl Taiwo.Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.