Generální partner
Světlý režim
27. duben 2015

Užil jsem si to, řekl Putyera po Slovakia Cupu

V pátek večer se vrátil ze Slovenska, kde s reprezentační osmnáctkou vybojoval stříbro na tradičním turnaji této věkové kategorie, a o den později odpoledne už nastoupil za dorost v ligovém utkání proti Bohemians Praha 1905. Oliver Putyera má za sebou náročný týden.

Podle svých slov výborný týden prožil Oliver Putyera. Mladí Češi na tradičním, už 25. ročníku tohoto turnaje, prohráli s domácím týmem až ve finále a skončili stříbrní. „Byl to velmi dobrý turnaj. Celý týden jsem si ohromně užil, i když zpočátku jsem byl nervózní,“ přiznal Putyera.

Ten na Slovensku zasáhl do všech čtyř utkání. Proti Spojeným arabským emirátům a Rusku odehrál sedmdesát minut, s Norskem a Slovenskem pak pokaždé pět minut. „Jsem rád za příležitost. Pro mě bylo novinkou, že jsem nastupoval na pravé straně obrany. Trenér Malura mě tam chtěl vyzkoušet, protože na tento post asi nemá hráče. Cítil jsem se tam celkem dobře, i on mi vlastně říkal, že to nebylo špatné. Takže možná to je můj budoucí post,“ usmál se karvinský záložník.

Celý turnaj byl vměstnán do pěti dnů. Všechny týmy během nich odehrály čtyři utkání. I přes porážku od Rusů svěřenci Pavla Malury vyhráli díky lepšímu vzájemnému zápasu s Norskem celou skupinu a v pátek vyzvali ve finále právě Slováky. Český tým se představil proti SAE (2:1), Norsku (1:0), Rusku (1:2) a ve finále proti Slovensku (1:2).

Turnaj končil v pátek a už v sobotu Putyera nastoupil v základní sestavě ligového dorostu proti Bohemce – na hřišti vydržel celých 90 minut. „Teď už se cítím hodně zničeně. Celý týden byl náročný, ale určitě jsem proti Bohemce chtěl hrát, abych klukům pomohl. To se podařilo, vyhráli jsme,“ doplnil Putyera.

Konečná podoba Slovakia Cupu 2015:

1. Slovensko, 2. Česko, 3. Norsko, 4. Kanada, 5. Polsko, 6. Rusko, 7. SAE, 8. Čína.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii