V Karviné proběhl Coerver kurz pro trenéry Na Městském stadionu v Karviné-Ráji bylo o uplynulém víkendu hodně rušno. Probíhal tam trenérský Coerver kurz.

MFK Karviná prvním rokem spolupracuje s renomovanou firmou Coerver Coaching. Jde o globální tréninkový program inspirovaný Wielem Coerverem a vytvořený v roce 1984 Alfredem Galustianem a bývalým velikánem Chelsea Charlie Cookem. Tato metoda, která se v průběhu let neustále zdokonaluje a rozvíjí, se soustředí na rozvoj individuálních dovedností a hry v malém počtu hráčů. Je specificky vyvinutá pro děti mezi 5. - 16. rokem bez rozdílu jejich schopností.

Dva kurzy č.1 proběhly na jaře a zúčastnilo se jich 35 trenérů - převážně z MFK Karviná a okolních partnerských klubů. O víkendu 8. a 9. září se pokračovalo kurzem č.2 za účasti 16 trenérů. „Chceme jít cestou dalšího sebevzdělávání trenérů, proto tyhle kurzy s firmou Coerver Coaching pořádáme,“ prohlásil instruktor Coerver coaching a zároveň trenér MFK U13 Tomáš Červenka.

Školení probíhalo pod taktovkou pánů Pavola Gregory (mj. stáž v Altleticu Madrid a Norimberku) a Romana Váni v teoretické i praktické rovině, což se následně lépe praktikuje v tréninkových jednotkách u jednotlivých mládežnických týmů.

V Karviné se také tradičně pořádají letní Coerver kempy a Akademie, kde si děti z MFK Karviná i blízkého okolí zdokonalují své fotbalové dovednosti.

• S Jabloncem 8.12. odpoledne
před 2 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila předposlední 18. podzimní kolo. V domácím prostředí vyzvou svěřenci nového trenéra Norberta Hrnčára severočeský FK Jablonec v sobotu 8. prosince od 15 hodin.

• Žáci U15 porazili Vítkovice
před 3 dny - Poslední podzimní zápasy mají za sebou starší žáci U15 a U14. Patnáctka v pátek vyhrála 1:0, čtrnáctka prohrála 1:3.

• Dorostencům skončil podzim
16.11. - Sobotní zápasy 15. kola I. Celostátní ligy dorostu U19 a U17 mezi Karvinou a Spartou Praha byly odloženy na 27. února 2019.

• U15+U14: Derby s Vítkovicemi
16.11. - Starší žáci zakončí podzimní část sezóny v pátek 16. listopadu zápasy na umělé trávě SC Kovona proti Vítkovicím. Derby obou kategorií začnou ve 14 a 15:45 hodin!

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
15.11. - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
15.11. - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
14.11. - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
13.11. - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.