Generální partner
Světlý režim
9. listopad 2018

V netradičním čase proti gigantovi, Karviná-Sparta (so,14)

Fotbalový svátek v Karviné! Do Slezska míří historicky nejúspěšnější a nejzvučnější tým Česka. Utkání se Spartou začne v sobotu odpoledne.
Hráče i fanoušky MFK čekají dva velice atraktivní domácí zápasy v řadě, které rozdělí reprezentační přestávka. „Tento duel je pro nás moc důležitý. Chceme se jednoznačně vyvarovat triviálních chyb, které nás stojí body. Doufám, že bude koncentrovaní celý zápas, Spartu potrápíme a budeme bodovat,“ prohlásil před utkáním trenér MFK Karviná Roman Nádvorník.

Celek z hlavního města trápí dlouhodobě bránění standardních situací. Vnímá karvinský kouč právě tento aspekt jako možný klíč k úspěchu? „Těžko říct, protože po derby se Slavií se tento týden určitě hodně právě standardním situacím věnovali. Uvidíme,“ pousmál se Nádvorník.  

Na velký zápas se těší celá kabina, ještě o něco víc však Vojtěch Smrž, který právě proti Spartě na Letné (před téměř dvěma roky) v dresu MFK debutoval v nejvyšší soutěži. „Vzpomínám na to moc rád, dostal jsem šanci hned po několika minutách, kdy se zranil Tomáš Okleštěk. Sparta je největší klub v Česku, jsou to opravdu moc příjemné vzpomínky,“ usmál se Smrž.   

Od konce července vede Spartu jako hlavní trenér její sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Nejvyšší představitelé šestatřicetinásobného ligového mistra totiž od týmu po prvním ligovém kole odvolali kouče Pavla Hapala. Sparta totiž ostudně vypadla se srbskou Suboticí v předkole Evropské ligy a její herní projev nebyl dobrý už delší dobu. Pražský výběr spoléhá na umění rumunského kapitána Stanciua, v bráně chytá spolehlivě jeho krajan Nita. V sobotu si na gólový zářez brousí zuby Matěj Pulkrab, který na Karvinou umí, v dresu Liberce nasázel MFK ve vzájemných duelech (včetně těch pohárových) už 4 góly. Vzájemné duely vycházejí lépe pro Spartu, ovšem pouze v domácím prostředí. V Karviné se během dvou sezón urodily shodně remízy 1:1.

Sparťané se budou muset obejít bez dvou (možná tří) hráčů základní sestavy. Určitě nenastoupí Kanga a Chipciu kvůli karetním trestům, nejistý je start nejlepšího střelce týmu Benjamina Tetteha. „Především absence Kangy je pro Spartu klíčová, ztratí tím hodně při rozehrávce. Pro nás je to samozřejmě dobře a sami jsme zvědaví, kdo zaujme jeho místo. Ale pochopitelně mají kvalitní hráče, kteří ho můžou nahradit,“ řekl Nádvorník. Nutno také připomenout, že Sparta aktuálně třikrát v řadě prohrála venkovní duel 0:1 (v Plzni, Olomouci i ve Zlíně). Naváže na to i v Karviné?

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách potom jeho kolegové asistenti Podaný a Hrabovský. K dispozici bude také videorozhodčí – tím hlavním bude Miroslav Zelinka, jeho asistentem Emanuel Marek.

Utkání ještě není vyprodané, pokladny stadionu se otevřou ve 12:45 hodin. K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. U každého sedadla navíc bude připravena originální tleskačka s pokřikem, o kterém rozhodli fanoušci v hlasování na klubovém facebooku.  
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii