Generální partner
Světlý režim
9. listopad 2018

V netradičním čase proti gigantovi, Karviná-Sparta (so,14)

Fotbalový svátek v Karviné! Do Slezska míří historicky nejúspěšnější a nejzvučnější tým Česka. Utkání se Spartou začne v sobotu odpoledne.
Hráče i fanoušky MFK čekají dva velice atraktivní domácí zápasy v řadě, které rozdělí reprezentační přestávka. „Tento duel je pro nás moc důležitý. Chceme se jednoznačně vyvarovat triviálních chyb, které nás stojí body. Doufám, že bude koncentrovaní celý zápas, Spartu potrápíme a budeme bodovat,“ prohlásil před utkáním trenér MFK Karviná Roman Nádvorník.

Celek z hlavního města trápí dlouhodobě bránění standardních situací. Vnímá karvinský kouč právě tento aspekt jako možný klíč k úspěchu? „Těžko říct, protože po derby se Slavií se tento týden určitě hodně právě standardním situacím věnovali. Uvidíme,“ pousmál se Nádvorník.  

Na velký zápas se těší celá kabina, ještě o něco víc však Vojtěch Smrž, který právě proti Spartě na Letné (před téměř dvěma roky) v dresu MFK debutoval v nejvyšší soutěži. „Vzpomínám na to moc rád, dostal jsem šanci hned po několika minutách, kdy se zranil Tomáš Okleštěk. Sparta je největší klub v Česku, jsou to opravdu moc příjemné vzpomínky,“ usmál se Smrž.   

Od konce července vede Spartu jako hlavní trenér její sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Nejvyšší představitelé šestatřicetinásobného ligového mistra totiž od týmu po prvním ligovém kole odvolali kouče Pavla Hapala. Sparta totiž ostudně vypadla se srbskou Suboticí v předkole Evropské ligy a její herní projev nebyl dobrý už delší dobu. Pražský výběr spoléhá na umění rumunského kapitána Stanciua, v bráně chytá spolehlivě jeho krajan Nita. V sobotu si na gólový zářez brousí zuby Matěj Pulkrab, který na Karvinou umí, v dresu Liberce nasázel MFK ve vzájemných duelech (včetně těch pohárových) už 4 góly. Vzájemné duely vycházejí lépe pro Spartu, ovšem pouze v domácím prostředí. V Karviné se během dvou sezón urodily shodně remízy 1:1.

Sparťané se budou muset obejít bez dvou (možná tří) hráčů základní sestavy. Určitě nenastoupí Kanga a Chipciu kvůli karetním trestům, nejistý je start nejlepšího střelce týmu Benjamina Tetteha. „Především absence Kangy je pro Spartu klíčová, ztratí tím hodně při rozehrávce. Pro nás je to samozřejmě dobře a sami jsme zvědaví, kdo zaujme jeho místo. Ale pochopitelně mají kvalitní hráče, kteří ho můžou nahradit,“ řekl Nádvorník. Nutno také připomenout, že Sparta aktuálně třikrát v řadě prohrála venkovní duel 0:1 (v Plzni, Olomouci i ve Zlíně). Naváže na to i v Karviné?

Utkání 15. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách potom jeho kolegové asistenti Podaný a Hrabovský. K dispozici bude také videorozhodčí – tím hlavním bude Miroslav Zelinka, jeho asistentem Emanuel Marek.

Utkání ještě není vyprodané, pokladny stadionu se otevřou ve 12:45 hodin. K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. U každého sedadla navíc bude připravena originální tleskačka s pokřikem, o kterém rozhodli fanoušci v hlasování na klubovém facebooku.  
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo