Generální partner
Světlý režim
14. prosinec 2020

V netradičním termínu proti třetímu týmu tabulky, Karviná-Jablonec (út,14)

Zběsilé tempo FORTUNA:LIGY začíná. Během příštích osmi dnů odehrají mužstva hned tři zápasy. Fotbalisté MFK budou hrát dvakrát doma - nejprve proti rozjetému Jablonci...

Po dvou dalekých výjezdech a zisku čtyř bodů se fotbalisté MFK představí konečně zase na domácím stadionu. Před prázdnými tribunami si to o další ligové body rozdají v úterý dvě hodiny po poledni s třetím Jabloncem – mezi oběma týmy je v tabulce šestibodový rozdíl. „S Jabloncem jsou všechny zápasy opravdu obtížné, je to vynikající tým s výborným trenérem. Navíc po výhře, nad Plzní, s kterou už prohrávali o dva góly, budou mít dost sebevědomí. Bude to ohromně těžký zápas,“ prohlásil asistent Marek Bielan.

Karvinští mají výborných šestnáct bodů a před sebou závěrečné tři duely, z toho dva na vlastním trávníku. Po dvou neúspěších (v Olomouci a se Zlínem) vyhráli v Plzni a remizovali v Českých Budějovicích. „Kdyby nám někdo před tímto tripem řekl, že budeme mít čtyři body, tak bychom je brali. Jsme určitě spokojení a s pokorou jdeme dál. Do Vánoc máme ještě trojici utkání, které chceme zvládnout co nejlépe,“ řekl Marek Bielan. 

Severočeši se aktuálně vezou na vítězné vlně, vyhráli čtyřikrát po sobě – v Jablonci, ve Zlíně, doma s Bohemkou a naposledy předvedli nevídaný obrat proti Plzni. Zisk maximálního počtu dvanácti bodů se pochopitelně promítl pozitivně do tabulky. Svěřenci trenéra Petra Rady jsou už třetí s dvaadvaceti body.

V sobotním duelu s Viktorií se po matných výkonech znovu střelecky prosadil kanonýr Michal Doležal, nebezpeční číhá také od Ivana Schranze. „Já bych jednotlivce nejmenoval. Jablonec má tak kvalitní tým, že si na ně musíme dát pozor jako celek,“ doplnil asistent hlavního kouče Marek Bielan. Kádr Jablonce doznal před sezónou, jak už je tradicí, spousty změn. Ovšem opět to „ladí“ – povedlo se přivést na hostování Jaroslava Zeleného, Roberta Hrubého, či Tomáše Ladru. Natvrdo přišli do Jablonce například Václav Pilař Ivan Schranz či Jakub Podaný. Naopak hostování skončilo Plechatému, Matouškovi, Jugasovi či Sýkorovi.  

V minulé sezóně karvinští fotbalisté s Jabloncem oba duely prohráli – shodně 0:1. Poslední výhra nad tímto severočeským soupeřem se datuje k 8. prosinci 2018, Karvinští doma zvítězili 2:1. Vítěznou trefu zařídil Dávid Guba.

Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v úterý 15. prosince ve 14 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná