Generální partner
Světlý režim
18. leden 2024

V pátek do Zabrze, v sobotu do Žiliny

Fotbalisty Karviné čekají dva zápasy ve dvou dnech ve dvou různých státech. V pátek dopoledne se představí v Polsku proti Górniku Zabrze, v sobotu po obědě pak na Slovensku v Žilině. Půjde o poslední dvě prověrky před nedělním odletem na turecké soustředění.

Na konci druhého týdne společné přípravy je před svěřenci trenéra Juraje Jarábka další dvojzápas, ovšem nyní ve dvou dnech. Po výhrách minulou sobotu nad Líšní a Opavou je nyní čekají (při vší úctě) těžší soupeři a tím pádem i kvalitnější prověrky. „Je to tak. Górnik je v Ekstraklase sedmý, Žilina v Niké lize druhá! Na oba zápasy pojedou všichni hráči a zátěž mezi ně rozložíme. Prioritou je odehrát kvalitní duely bez zranění, abychom se v neděli všichni společně vydali do Turecka na soustředění,“ podotkl trenér Juraj Jarábek.

Pozitiva tohoto týdne? Lepší počasí a především lepší zdravotní stav dvou hráčů. „Chlapci trénují velice dobře, počasí nás nelimitovalo a do tréninku naskočili i hráči, kteří minulý týden nebyli připravení – to znamená Patrik Čavoš a Matej Čurma,“ informoval Jarábek.

V pořadí třetí přípravný zápas odehrají Karvinští v pátek dopoledne Polsku - na vyhřívané přírodní trávě vedle hlavního stánku Arena Zabrze. „Očekávám vysoké zápasové tempo s rozložením sil na více hráčů na obou stranách,“ pověděl trenér MFK. Utkání nebude přístupné veřejnosti, ovšem bude z něj živý přenos. Górniku Zabrze, který v sobotu odlétá do Turecka, patří po podzimu sedmá příčka v tabulce, oba soupeři se naposledy utkali 30. června 2021 v rámci letní přípravy. Hrálo se v Karviné a polský soupeř zvítězil 2:1.

V sobotu se hráči MFK vydají na Slovensko – do Žiliny. Na hlavním stadionu, který disponuje umělou trávou, vyběhnou proti sobě dva kosmopolitní týmy. „Bude to jistě zajímavá a užitečná prověrka s řadou cizinců v obou týmech. Našim klukům jsem říkal, že aspoň uvidíme, zda jsou lepší legionáři u nás nebo u nich. Postavíme to i takto motivačně,“ usmál se Juraj Jarábek.

Žilina má za sebou středeční první přípravný duel proti Považské Bystrici, kterou rozstřílela 7:0. Šošoni jsou tradičním sparingpartnerem v letním i zimním přípravném období. Vždyť v minulé sezóně se oba celky utkaly hned třikrát – naposledy téměř před rokem, kdy Žilina doma na začátku února zvítězila 3:0. Po podzimu jsou svěřenci českého trenéra Jaroslava Hynka na druhém místě za suverénním Slovanem Bratislava. I tento zápas bude možné sledovat živě.


Přípravné utkání Górnik Zabrze - MFK Karviná začíná v pátek 19. ledna v 11 hodin a živě jej bude možné sledovat ZDE. Přípravné utkání MŠK Žilina - MFK Karviná se hraje v sobotu 20. ledna v 13 hodin a k dispozici bude opět živý přenos - ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo