Generální partner
Světlý režim
6. září 2018

V pátek přípravný zápas se Znojmem

Zápasovou pauzu během první reprezentační přestávky vyplní páteční dopolední duel ve Vyškově proti druholigovému Znojmu.
Svěřenci Romana Nádvorníka zůstanou v zápasovém rytmu i přesto, že právě probíhá reprezentační přestávka. V pátek ráno se vydají do Vyškova, kde na místním třetiligovém stadionu změří síly s týmem 1. SC Znojmo FK. 

Po pondělním volném dnu jsou hráči od úterý v zápřahu a do zápasu půjdou z plné zátěže. „Na konci prvního týdne chci vždy hrát zápas, aby kluci zůstali v zápasovém rytmu. Patnáctidenní zápasový výpadek před zápasem v Teplicích by byl opravdu hodně. Hlavně ale uvidíme hráče v akci, to je důležité,“ vysvětlil trenér Roman Nádvorník. 

Karvinský kouč preferoval utkání v rozumné dojezdové vzdálenosti a soupeře, s kterým se jeho svěřenci ještě nepotkali. „S Vítkovicemi jsme hráli v létě, Třinec měl ve středu na programu zápas MOL Cupu. Zbývalo tedy Znojmo nebo Prostějov a nakonec jsme se domluvili právě se Znojmem,“ doplnil Nádvorník.

Jihomoravský klub od levého břehu řeky Dyje hraje druhou nejvyšší soutěž FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU a trenérem je karvinskému fanouškovi dobře známý Leoš Kalvoda. Znojmu se zatím v této sezóně moc nedaří, po sedmi kolech je předposlední s pěti body za jedno vítězství, dvě remízy a čtyři prohry.

Oba týmy se naposledy potkaly 17. února 2016 v přípravném duelu také na neutrální půdě – v Újezdci u Uherského Brodu vyhráli Karvinští 2:1. Poslední mistrovský duel spadá do postupové sezóny, 21. listopadu 2015 vyhrála Karviná na Kovoně jasně 3:0!

Přípravné utkání 1. SC Znojmo FK – MFK Karviná se odehraje v pátek 7. září v 11 hodin ve Vyškově.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo