Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

V pátek prověrka proti národnímu týmu do 20 let

Volno ve Fotbalové národní lize si svěřenci Jozefa Webera zpestří utkáním proti reprezentačnímu týmu U20, ve kterém figurují i Erik Puchel a Martin Pastornický. Na Kovoně se začíná v pátek 9. října ve 14 hodin.
S pohárovým postupem v kapse se karvinští hráči představí už v pátek svým fanouškům v přípravném domácím zápase. Důvodem je už několikrát zmíněný fakt, že letošní ročník Fotbalové národní ligy hraje pouze 15 týmů a zrovna na druhý říjnový víkend připadá volný los na Karvinou. 

Aby však současný lídr FNL nebyl ochuzen o zápasovou praxi, vřele přivítal nabídku reprezentačního trenéra U20 Martina Svědíka. „Trenér Svědík nám sám volal. A protože to vyšlo přesně  na termín, kdy nehrajeme, tak jsme souhlasili,“ řekl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk. Trenér Weber dá příležitost více hráčům, určitě budou hrát i ti ze základní sestavy, kteří nehráli v úterý na půdě Rýmařova.

Na utkání se velmi těší dvojice karvinských reprezentantů Erik Puchel s Martinem Pastornickým. „Bude specifické hrát na Kovoně proti svému mateřskému klubu. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, ať určitě dorazí,“ vzkázal Puchel. Dvacítka má od neděle sraz v Kravařích, ve středu hrála na Bazalech s Baníkem, kterému podlehla 1:2. Puchel odehrál celý zápas, Pastornický nechytal. Je tak velmi pravděpodobné, že právě Martin Pastornický půjde do brány a bude se ze všech sil snažit chytat střely svých klubových spoluhráčů.

Bývalý trenér Baníku Martin Svědík se před zápasem nechal slyšet, že se do Karviné těší a doufá v solidní návštěvu. „Mám informace, že klub toto utkání dost propagoval, měli by dorazit také žáci základní školy, s kterou klub spolupracuje,“ ukázal přehled. Jakýkoliv reprezentační tým se v Karviné představí po dlouhých 23 letech. Naposledy tomu tak bylo v roce 1992, kdy na Kovoně změřil síly národní tým U21 proti výběru Moravy.

Přípravné utkání MFK OKD Karviná – Česko U20 startuje ve Sportovním centru Kovona v pátek 9. října ve 14 hodin. Vstupné je 20 Kč, zaměstnanci společnosti OKD zaplatí polovinu, majitelé permanentek mají vstup zdarma
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo