Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2015

V pátek prověrka proti národnímu týmu do 20 let

Volno ve Fotbalové národní lize si svěřenci Jozefa Webera zpestří utkáním proti reprezentačnímu týmu U20, ve kterém figurují i Erik Puchel a Martin Pastornický. Na Kovoně se začíná v pátek 9. října ve 14 hodin.
S pohárovým postupem v kapse se karvinští hráči představí už v pátek svým fanouškům v přípravném domácím zápase. Důvodem je už několikrát zmíněný fakt, že letošní ročník Fotbalové národní ligy hraje pouze 15 týmů a zrovna na druhý říjnový víkend připadá volný los na Karvinou. 

Aby však současný lídr FNL nebyl ochuzen o zápasovou praxi, vřele přivítal nabídku reprezentačního trenéra U20 Martina Svědíka. „Trenér Svědík nám sám volal. A protože to vyšlo přesně  na termín, kdy nehrajeme, tak jsme souhlasili,“ řekl sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk. Trenér Weber dá příležitost více hráčům, určitě budou hrát i ti ze základní sestavy, kteří nehráli v úterý na půdě Rýmařova.

Na utkání se velmi těší dvojice karvinských reprezentantů Erik Puchel s Martinem Pastornickým. „Bude specifické hrát na Kovoně proti svému mateřskému klubu. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, ať určitě dorazí,“ vzkázal Puchel. Dvacítka má od neděle sraz v Kravařích, ve středu hrála na Bazalech s Baníkem, kterému podlehla 1:2. Puchel odehrál celý zápas, Pastornický nechytal. Je tak velmi pravděpodobné, že právě Martin Pastornický půjde do brány a bude se ze všech sil snažit chytat střely svých klubových spoluhráčů.

Bývalý trenér Baníku Martin Svědík se před zápasem nechal slyšet, že se do Karviné těší a doufá v solidní návštěvu. „Mám informace, že klub toto utkání dost propagoval, měli by dorazit také žáci základní školy, s kterou klub spolupracuje,“ ukázal přehled. Jakýkoliv reprezentační tým se v Karviné představí po dlouhých 23 letech. Naposledy tomu tak bylo v roce 1992, kdy na Kovoně změřil síly národní tým U21 proti výběru Moravy.

Přípravné utkání MFK OKD Karviná – Česko U20 startuje ve Sportovním centru Kovona v pátek 9. října ve 14 hodin. Vstupné je 20 Kč, zaměstnanci společnosti OKD zaplatí polovinu, majitelé permanentek mají vstup zdarma
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo