Generální partner
Světlý režim
22. prosinec 2020

V podzimní derniéře doma proti nováčkovi, Karviná-Pardubice (st,15)

Poslední utkání kalendářního roku 2020 odehrají Karvinští zcela neobvykle až den před Štědrým dnem. Na domácím stadionu přivítají východočeské Pardubice.

Po čtyřech a půl letech na sebe narazí týmy Karviné a Pardubic. S trochou nadsázky by se dalo říct, že půjde o duel aspirantů o evropské poháry. Vždyť Karvinští ztráceli na čtvrtou Olomouc před posledním podzimním kolem pouhé dva body, Pardubice tři. 

Fotbalisté MFK Karviná v prosinci válí! Ze čtyř utkání (z toho tři hráli venku) posbírali osm bodů. „Jsem moc rád, že opět máme takovou sérii. Tu první nám přerušily facky v podobě porážek v Olomouci a se Zlínem. Něco jsme si k tomu řekli a naštěstí nám to zase jde. Zápasy jdou navíc v rychlém sledu, vyhovuje nám to,“ prohlásil trenér Juraj Jarábek, který (asi) bude zaslouženě žhavým kandidátem na cenu Trenéra měsíce za prosinec – anketu vyhlašuje LFA ve spolupráci s Mall.cz.

Moc hezký pohled na tabulku by si hráči MFK nechtěli před vánočními svátky pokazit. „S domácím prostředím se chceme proti Pardubicím loučit vítězstvím, i když to vůbec nebude snadné. Rádi bychom našim fanouškům, kteří nesmí na stadion, udělali radost aspoň prostřednictvím televizních obrazovek. Vážíme si všech bodů, momentálně jich máme dvacet a chceme tento počet ještě navýšit,“ dodal Jarábek s tím, že následovat bude krátká pauza a znovu v půlce ledna se vrátí kolotoč mistrovských utkání.

Východočeši pod taktovkou trenérů Novotného a Krejčího jsou nečekaným, ale velice příjemným překvapením této sezóny. Protože nemají v pořádku svůj stadion, musí domácí zápasy hrát v Praze v Ďolíčku, tedy v domově Bohemians Praha 1905 - a ještě tam neprohráli. Když se k tomu připočtou i čtyři body za jednu výhru a jednu remízu z šesti venkovních zápasů, tak je z toho devatenáct bodů a krásné osmé místo v tabulce.

V Pardubicích působí dva fotbalisté, kteří karvinské prostředí znají – stoper Martin Toml a především z minulé sezóny útočník Michal Petráň. Velice dobré výkony podává v bráně Marek Boháč a mezi důležité hráče patří třeba kapitán Jan Jeřábek, který ovšem ve středu kvůli trestu za čtyři žluté karty nenastoupí. Nejlepšími střelci soupeře jsou čtyřgóloví Emil Tischler a David Huf.  

Na úrovni nejvyšší soutěž půjde o první vzájemný zápas. Naposledy se oba kluby potkaly v sezóně 2015/2016, tedy v ročníku, ve kterém Karvinští vyhráli celou FNL a postoupili mezi elitu. A aby toho nebylo málo, tak definitivu jim dalo vítězství 2:0 v předposledním kole v domácím prostředí na Kovoně právě proti Pardubicím.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Pardubice začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 23. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná