Generální partner
Světlý režim
8. leden 2021

V sobotu generálka proti Třinci

Je to k nevíře, ale fotbalisty MFK čeká první a zároveň poslední zápas rekordně krátké zimní přípravy. V sobotu od dvou hodin odpoledne přivítají na Městském stadionu v Karviné-Ráji druholigový Třinec.

Oba soupeři se dokonale znají, vždyť vzájemné zápasy jsou mezi těmito kluby pravidlem. Jen od začátku této sezóny půjde už o třetí zápas. V předchozích dvou se urodily remízy – v letní generálce 1:1, v říjnové reprezentační přestávce 0:0.

Karvinští začali s přípravou v pondělí 4. ledna a po několika tréninkových jednotkách jsou na jejím konci – v sobotu zápas, v neděli volno a od pondělí klasický mikrocyklus s vrcholem v podobě prvního mistrovského utkání roku 2021 v Uherském Hradišti proti Slovácku. „Je to poměrně rychlé, ale věděli jsme, že to tak bude,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan s tím, že v zápase trenéři neprotočí dvě celé jedenáctky.

Fotbalisté Třince, které koučuje exkarvinský František Straka, začali s přípravou tentýž den jako karvinští hráči. I pro ně půjde o první zápas zimní přípravy. Ovšem v plánu jich mají Třinečtí víc, protože FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA startuje až během prvního březnového víkendu. Z Třince zpět do Karviné se vrátil gólman Jiří Ciupa, naopak pod Javorovým pokračuje Martin Pastornický. Po podzimu patří týmu z hutnického města v druholigové tabulce jedenácté místo s patnácti body. 

Přípravné utkání MFK Karviná – FK Fotbal Třinec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 9. ledna ve 14 hodin a z důvodu přetrvávajících vládních opatření se odehraje bez fanoušků.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo