Generální partner
Světlý režim
25. červen 2021

V sobotu první zápas přípravy proti Trenčínu

Závěr prvního tréninkového týdne zpestří přípravný duel proti slovenskému Trenčínu. Hrát se bude na Bažantnici od 11:15 hodin. Fanoušci mají vstup zdarma, ale musí dodržovat protiepidemická opatření!

Poprvé a zároveň naposledy se fotbalisté MFK představí během letní přípravy v domácím prostředí. V zápase proti Trenčínu dá trenér Jozef Weber příležitost mladším hráčům a dvěma fotbalistům na zkoušce – jde o Lukáše Neuera z Olomouce a Ángela Sáncheze Arévala z Getafe, který se k týmu připojil ve čtvrtek. „Nejen tyto hráče potřebujeme vidět v zápase proti kvalitnímu soupeři,“ prohlásil Weber.

V neděli budou mít hráči volno a od pondělí začnou druhý týden náročné přípravy, který vyvrcholí sobotním dopoledním zápasem na půdě SFC Opava (3. července 10:00).

Slovenský soupeř začal s přípravou na novou sezónu o pár dnů dříve než svěřenci Jozefa Webera. Pro Trenčín, který má hodně kosmopolitní tým, půjde rovněž o první přípravný duel. Hlavním trenérem je Peter Hlinka. V uplynulé sezóně skončil Trenčín ve slovenské Fortuna lize na šestém místě. Tím pádem jako bonus přišlo play off o postup do předkola Konferenční ligy – jenže Trenčínu duel se Zlatými Moravci nevyšel a po prohře 0:2 bylo po nadějích.

Poslední vzájemný duel se hrál uprostřed rekonstrukce trenčínského stadionu 15. ledna 2020 a skončil bezbrankovou remízou. Z aktuálního kádru MFK si zápas vybavují gólman Neuman, obránci Eduardo se Stropkem a záložníci Jean Mangabeira s Vlachovským.

Utkání MFK Karviná – AS Trenčín začíná v areálu U Bažantnice v sobotu 26. června v 11:15 hodin.


U vstupu se každý fanoušek musí prokázat jedním z následujících dokumentů:

  • certifikátem o očkování (nejméně 22 dní po 1. dávce ve dvoudávkovém schématu nebo nejméně 14 dní po první dávce v jednodávkovém schématu)
  • negativním PCR testem ne starším než 7 dnů
  • negativním antigenním testem ne starším než 72 hodin
  • potvrzením o prodělání nemoci COVID-19 ve lhůtě 180 dní
  • potvrzením či čestným prohlášením o provedení testování v zaměstnání ne starší 72 hodin (doklad od zaměstnavatele či čestné prohlášení)

Všichni návštěvníci zápasu musí po celou dobu pobytu v areálu U Bažantnice dodržovat aktuální nařízení, nosit ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor FFP2 či KN95 bez výdechového ventilu) a dodržovat rozestupy. Zároveň musí dodržet vzdálenost 2 metry od hrací plochy.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo