Generální partner
Světlý režim
25. červen 2021

V sobotu první zápas přípravy proti Trenčínu

Závěr prvního tréninkového týdne zpestří přípravný duel proti slovenskému Trenčínu. Hrát se bude na Bažantnici od 11:15 hodin. Fanoušci mají vstup zdarma, ale musí dodržovat protiepidemická opatření!

Poprvé a zároveň naposledy se fotbalisté MFK představí během letní přípravy v domácím prostředí. V zápase proti Trenčínu dá trenér Jozef Weber příležitost mladším hráčům a dvěma fotbalistům na zkoušce – jde o Lukáše Neuera z Olomouce a Ángela Sáncheze Arévala z Getafe, který se k týmu připojil ve čtvrtek. „Nejen tyto hráče potřebujeme vidět v zápase proti kvalitnímu soupeři,“ prohlásil Weber.

V neděli budou mít hráči volno a od pondělí začnou druhý týden náročné přípravy, který vyvrcholí sobotním dopoledním zápasem na půdě SFC Opava (3. července 10:00).

Slovenský soupeř začal s přípravou na novou sezónu o pár dnů dříve než svěřenci Jozefa Webera. Pro Trenčín, který má hodně kosmopolitní tým, půjde rovněž o první přípravný duel. Hlavním trenérem je Peter Hlinka. V uplynulé sezóně skončil Trenčín ve slovenské Fortuna lize na šestém místě. Tím pádem jako bonus přišlo play off o postup do předkola Konferenční ligy – jenže Trenčínu duel se Zlatými Moravci nevyšel a po prohře 0:2 bylo po nadějích.

Poslední vzájemný duel se hrál uprostřed rekonstrukce trenčínského stadionu 15. ledna 2020 a skončil bezbrankovou remízou. Z aktuálního kádru MFK si zápas vybavují gólman Neuman, obránci Eduardo se Stropkem a záložníci Jean Mangabeira s Vlachovským.

Utkání MFK Karviná – AS Trenčín začíná v areálu U Bažantnice v sobotu 26. června v 11:15 hodin.


U vstupu se každý fanoušek musí prokázat jedním z následujících dokumentů:

  • certifikátem o očkování (nejméně 22 dní po 1. dávce ve dvoudávkovém schématu nebo nejméně 14 dní po první dávce v jednodávkovém schématu)
  • negativním PCR testem ne starším než 7 dnů
  • negativním antigenním testem ne starším než 72 hodin
  • potvrzením o prodělání nemoci COVID-19 ve lhůtě 180 dní
  • potvrzením či čestným prohlášením o provedení testování v zaměstnání ne starší 72 hodin (doklad od zaměstnavatele či čestné prohlášení)

Všichni návštěvníci zápasu musí po celou dobu pobytu v areálu U Bažantnice dodržovat aktuální nařízení, nosit ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor FFP2 či KN95 bez výdechového ventilu) a dodržovat rozestupy. Zároveň musí dodržet vzdálenost 2 metry od hrací plochy.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo