Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2018

V sobotu v Dolní Lutyni proti Vítkovicím

Posledním testem před odjezdem na herní soustředění do polské Ustroně bude utkání proti druholigovým Vítkovicím. Na hřišti v Dolní Lutyni bude mít zápas výkop v 11 hodin.

Pátý zápas, ale vůbec poprvé proti jinému než polskému týmu – Karvinští přivítají druholigové Vítkovice pod vedením exkarvinského trenéra Jiřího Balcárka, který trénoval Karvinou od dubna do října 2010. Pro oba týmy půjde o poslední zápas před odjezdem na herní soustředění. Karvinští se v pondělí vydají do Ustroně, Vítkovice do Lhotky nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Trenéři MFK slibovali, že od třetího týdne přípravy budou tréninky zaměřené na herní věci a vše vygraduje na herním soustředění – to naprosto odpovídá. Navíc už ve středečním utkání se Zaglebie Sosnowiec nevyměnili dvě kompletní jedenáctky a stejný model by měli zvolit i v Dolní Lutyni.

Ostravské Vítkovice skončily v uplynulém ročníku FNL na sestupové předposlední 15. příčce, ale po odstoupení Olympie Praha se nakonec sestup nekonal, byť vedení soutěže nabídlo uvolněné místo klubům z ČFL a MSFL – bez úspěchu, všechny týmy postup odmítly. Vítkovice se tedy chystají na novou sezónu druhé nejvyšší soutěže už po zmíněným trenérem Balcárkem, který se ujal kabiny v půlce června.

V dosavadních čtyřech přípravných utkání posbíral ostravský celek dvě výhry (5:1 s juniorkou Zlína a 1:0 s Prostějovem), jednu porážku (1:2 s Opavou) a remízu 1:1 s polským týmem GKS Tychy. Poslední vzájemný duel je starý dva a půl roku – na konci února 2016 zvítězila Karviná na Bažantnici 4:3!

Utkání MFK Karviná – MFK Vítkovice začíná na hřišti v Dolní Lutyni v sobotu 7. července v 11 hodinPořadatelem utkání je domácí klub, který stanovil jednotné vstupné na 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány. 

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii