Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2018

V sobotu v Dolní Lutyni proti Vítkovicím

Posledním testem před odjezdem na herní soustředění do polské Ustroně bude utkání proti druholigovým Vítkovicím. Na hřišti v Dolní Lutyni bude mít zápas výkop v 11 hodin.

Pátý zápas, ale vůbec poprvé proti jinému než polskému týmu – Karvinští přivítají druholigové Vítkovice pod vedením exkarvinského trenéra Jiřího Balcárka, který trénoval Karvinou od dubna do října 2010. Pro oba týmy půjde o poslední zápas před odjezdem na herní soustředění. Karvinští se v pondělí vydají do Ustroně, Vítkovice do Lhotky nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí.

Trenéři MFK slibovali, že od třetího týdne přípravy budou tréninky zaměřené na herní věci a vše vygraduje na herním soustředění – to naprosto odpovídá. Navíc už ve středečním utkání se Zaglebie Sosnowiec nevyměnili dvě kompletní jedenáctky a stejný model by měli zvolit i v Dolní Lutyni.

Ostravské Vítkovice skončily v uplynulém ročníku FNL na sestupové předposlední 15. příčce, ale po odstoupení Olympie Praha se nakonec sestup nekonal, byť vedení soutěže nabídlo uvolněné místo klubům z ČFL a MSFL – bez úspěchu, všechny týmy postup odmítly. Vítkovice se tedy chystají na novou sezónu druhé nejvyšší soutěže už po zmíněným trenérem Balcárkem, který se ujal kabiny v půlce června.

V dosavadních čtyřech přípravných utkání posbíral ostravský celek dvě výhry (5:1 s juniorkou Zlína a 1:0 s Prostějovem), jednu porážku (1:2 s Opavou) a remízu 1:1 s polským týmem GKS Tychy. Poslední vzájemný duel je starý dva a půl roku – na konci února 2016 zvítězila Karviná na Bažantnici 4:3!

Utkání MFK Karviná – MFK Vítkovice začíná na hřišti v Dolní Lutyni v sobotu 7. července v 11 hodinPořadatelem utkání je domácí klub, který stanovil jednotné vstupné na 30 Kč. Permanentky z minulé sezóny nebudou akceptovány. 

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo