Generální partner
Světlý režim
30. červen 2023

V sobotu v Polsku proti GKS Tychy

Něco málo přes hodinu zabere fotbalistům MFK sobotní ranní cesta autobusem k druhému přípravnému zápasu. Na hlavním stadionu GKS Tychy poměří síly s polským druholigistou. Zápas začíná v 11 hodin.

Druhý kompletní tréninkový týden se blíží ke konci, proto je na programu herní prověrka. Po ní už v pondělí čeká celý tým odjezd na herní soustředění. „Kromě Dominika Soukeníka a Martina Zedníčka nemáme žádné hráče zraněné, jsme v plném počtu. Tento týden už byl intenzivnější a pracovali jsme na situacích, které se přibližují zápasovému rytmu,“ podotkl asistent trenéra Ľubomír Luhový.

V pátek se poprvé na tréninku objevil Vladimír Neuman, který se vrátil z evropského šampionátu U21 v Gruzii. Proti Tychám však chytat nebude. „Každopádně v tomto týdnu se nám zvýšil počet hráčů, máme z čeho vybírat. Některé chceme vidět i na postech, které nejsou jejich primárními. Ale o tom přípravný zápas je. Tychy nebudou slabým soupeřem, polská prověrka je pro nás vždy kvalitní a přínosná,“ doplnil Luhový s tím, že trenérský štáb bude v utkání nejvíc zajímat činnost dvojic, trojic a různých formací.

Tým trenéra Dariusze Banasika začal s letní přípravou na začátku tohoto týdne a už má za sebou i první zápas - ve středu remizoval 2:2 s Skrą Częstochowa. V kádru soupeře najdou fanoušci MFK i jedno velice známé jméno - dres třináctého týmu uplynulé sezóny druhé polské nejvyšší soutěže obléká stoper Petr Buchta. Ten v Karviné působil v předminulé sezóně, kdy Karvinští sestoupili.

Poslední vzájemný přípravný duel je starý téměř dva roky. V Ustroni 10. července 2021 skončilo utkání divokou remízou 3:3. Karviná třikrát vedla, ale polský celek dokázal pokaždé vyrovnat.


Přípravné utkání GKS Tychy - MFK Karviná se hraje na Městském stadionu polského soupeře v sobotu 1. července od 11 hodin. Živý přenos poběží na ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo