Generální partner
Světlý režim
29. leden 2016

V sobotu v poledne s GKS Katovice

Zimní příprava Karviné pokračuje v tradičním duchu – tedy dva zápasy týdně. Po prohře s Žilinou dorazí na Kovonu prvoligový polský celek. Utkání začne ve 12 hodin, vstup je zdarma.
Předposlední naplánovaný soupeř z Polska čeká na tým trenéra Jozefa Webera. Po výhře 2:1 v Rybniku a remíze 2:2 v Sosnowci přivítá MFK OKD v domácím prostředí účastníka I.polské ligy (druhé nejvyšší soutěže).

Karvinští navíc čekají na první zimní výhru v domácím prostředí – se Zbrojovkou hráli 2:2, Žilině podlehli 1:4. Výhry v přechodném období nejsou nikdy zvlášť důležité, ale na druhou stranu pro zvýšení sebevědomí pochopitelně potěší. Sobotní zápas by měl ještě vynechat stoper Pavel Dreksa a do hry určitě nezasáhne ani stále zraněný záložník Jaroslav Zelený.

Katovice mají za sebou prozatím pouze jediné přípravné utkání. V něm zdolaly Polonii Bytom přesvědčivě 5:0. Svěřencům trenéra Jerzyho Brzeczka patří po podzimu 8. místo se sedmadvaceti body. Poslední vzájemný duel obou soupeřů je takřka rok starou záležitostí – Karvinští vyhráli na soupeřově půdě 3:1.

Zápas MFK OKD Karviná – GKS Katovice začíná v sobotu 30. ledna ve 12 hodin na umělé trávě Sportovního centra Kovona.
Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo