Generální partner
Světlý režim
13. leden 2020

V úterý slezské derby, ve středu v Trenčíně

V první půlce druhého týdne zimní přípravy čekají na fotbalisty MFK hned dvě utkání - nejprve s Baníkem Ostrava v rámci Tipsport ligy a o den později brzký výjezd do Trenčína ke klasickému přípravnému zápasu.

Zimní Tipsport liga pokračuje v Ostravě druhým zápasem FCB a MFK. Karvinští mají na svém kontě po pátečním zápase s Pohronie bod a rozloučili se s testovaným Ukrajincem Dmytrem Kozbanem. I nadále bude chybět hned několik nedoléčených hráčů – Guba, Kouřil, Moravec a Tijany.

Slezské derby bere celý tým vážně, přestože jde „pouze“ o přípravný zápas. „I když je to v rámci přípravy, tak pro nás je to důležitý zápas. Střílíme málo gólů a moc nevyhráváme. Kluci musí ukázat charakter a touhu vyhrát. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát a neohlížíme se, jestli jde o přípravu či mistrák,“ řekl jasně trenér Juraj Jarábek.

Na jednom bodu po prvním zápase je i ostravský celek, když v notně kombinované sestavě remizoval s druholigovým Prostějovem 2:2. Dá se předpokládat, že nový trenér Luboš Kozel pošle v úterý do zápasu „silnější“ sestavu. Duel, který se opět bude hrát v tréninkovém centru Vista v Ostravě a začíná v úterý v 10:30 hodin, vysílá v přímém přenosu stanice Nova Sport 1. Vstupné činí 60 Kč.

Ve středu ráno se svěřenci Juraje Jarábka vydají na 160 km dlouhou cestu do Trenčína k duelu s místním AS, který trénuje exkarvinský kouč Norbert Hrnčár. Pro jeho svěřence, kteří jsou po podzimu na osmém místě tabulky, půjde o první zápas v roce 2020. „Sestavu protočíme, během obou zápasů chceme vidět v akci všechny zdravé hráče,“ podotkl Jarábek s tím, že se k týmu v pondělí připojil uzdravený Vojtěch Smrž.

Středeční duel v Trenčíně by se měl hrát na hlavním stadionu Sihoť. Začátek duelu je naplánován na 11 hodin.  

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.