Generální partner
Světlý režim
13. leden 2020

V úterý slezské derby, ve středu v Trenčíně

V první půlce druhého týdne zimní přípravy čekají na fotbalisty MFK hned dvě utkání - nejprve s Baníkem Ostrava v rámci Tipsport ligy a o den později brzký výjezd do Trenčína ke klasickému přípravnému zápasu.

Zimní Tipsport liga pokračuje v Ostravě druhým zápasem FCB a MFK. Karvinští mají na svém kontě po pátečním zápase s Pohronie bod a rozloučili se s testovaným Ukrajincem Dmytrem Kozbanem. I nadále bude chybět hned několik nedoléčených hráčů – Guba, Kouřil, Moravec a Tijany.

Slezské derby bere celý tým vážně, přestože jde „pouze“ o přípravný zápas. „I když je to v rámci přípravy, tak pro nás je to důležitý zápas. Střílíme málo gólů a moc nevyhráváme. Kluci musí ukázat charakter a touhu vyhrát. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát a neohlížíme se, jestli jde o přípravu či mistrák,“ řekl jasně trenér Juraj Jarábek.

Na jednom bodu po prvním zápase je i ostravský celek, když v notně kombinované sestavě remizoval s druholigovým Prostějovem 2:2. Dá se předpokládat, že nový trenér Luboš Kozel pošle v úterý do zápasu „silnější“ sestavu. Duel, který se opět bude hrát v tréninkovém centru Vista v Ostravě a začíná v úterý v 10:30 hodin, vysílá v přímém přenosu stanice Nova Sport 1. Vstupné činí 60 Kč.

Ve středu ráno se svěřenci Juraje Jarábka vydají na 160 km dlouhou cestu do Trenčína k duelu s místním AS, který trénuje exkarvinský kouč Norbert Hrnčár. Pro jeho svěřence, kteří jsou po podzimu na osmém místě tabulky, půjde o první zápas v roce 2020. „Sestavu protočíme, během obou zápasů chceme vidět v akci všechny zdravé hráče,“ podotkl Jarábek s tím, že se k týmu v pondělí připojil uzdravený Vojtěch Smrž.

Středeční duel v Trenčíně by se měl hrát na hlavním stadionu Sihoť. Začátek duelu je naplánován na 11 hodin.  

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii