Mlade talenty

VIDEO: Tisková konference před jarem

06.02.2019 | redakce
 

VIDEO: Tisková konference před jarem Ve středu po obědě proběhlo tradiční setkání se zástupci médií.Tiskové konference se zúčastnili sportovní ředitel Lubomír Vlk, trenér Norbert Hrnčár a kapitán Lukáš Budínský. O čem se během necelých pětadvaceti minut mluvilo?

 

CÍLE PRO JARO

Lubomír Vlk: „Všichni víme, v jaké jsme pozice. Cílem je jednoznačně záchrana, pokud možno bez baráže. Hodně bude záležet na prvních kolech, ta budou alfou a omegou všeho. Na podzim jsme nechytili začátek, úvodní kola nám nevyšla a táhlo se to s námi. “

Norbert Hrnčár: „Souhlas se sportovním ředitelem - naším cílem je jednoznačně záchrana. Mužstvo je, pevně věřím, dobře připravené a daný cíl splníme.“ 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

Norbert Hrnčár: „Ta pro nás začala už v prosinci. Po posledním kole v Plzni jsme začali řešit hráčský kádr. V lednu jsme už pracovali s obměněným a okysličeným týmem na fyzických a systémových věcech.

HRA S TŘEMI OBRÁNCI

Norbert Hrnčár: „Některé parametry hry jsme chtěli změnit a vylepšit. V přípravě jsme tedy kladli důraz na dobrou organizaci hry v defenzivě i ofenzivě. Chceme být na jaře variabilní a reagovat na průběh utkání i soupeře.“ 

Lukáš Budínský: „Myslím si, že budeme vůči soupeřům méně čitelní, to by mohla být naše výhoda. Přeci jen jsme na podzim hráli ve stejném rozestavení.“ 

STAV OKOLO FILIPA PANÁKA

Lubomír Vlk: „Není tajemstvím, že Filip dostal svolení se připravovat se Spartou a jednáme o jeho přestupu. Jinak stále rehabilituje a dává se po zranění dohromady. Do konce tohoto týdne by snad mohlo být jasněji, zda se přestup uskuteční. Každopádně zájem o Filipa je dlouhodobý, i s ohledem na uskutečněné příchody nových hráčů by pro nás jeho odchod nebyl ničím novým. S variantou, že tady nebude, jsme počítali.“

Norbert Hrnčár: „Nerad bych teď spekuloval, uvidíme. Jedno je jisté, v sobotu určitě proti Opavě nenastoupí.“

VYŠŠÍ POČET ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ

Norbert Hrnčár: „Číslo 13 se zdá vysoké, ale slovenské hráče nepovažuji za cizince. Z tohoto pohledu si myslím, že nejsme nijak multikulturní a o nějaké jazykové bariéře nemůže být ani řeč. I Srbové Rundić s Djordjevićem působili dlouho na Slovensku.“

Lukáš Budínský: „Slováky také neberu za cizince, partu máme slušnou. Ale samozřejmě se bude rozhodovat na hřišti. Věřím, že nám to bude fungovat.“

VŮDČÍ ROLE V KABINĚ PO ODCHODU MARKA JANEČKY

Norbert Hrnčár: „Lídry v kabině i na hřišti by měli být kapitán a jeho zástupci, konkrétně tedy Lukáš Budínský, Tomáš Wágner a Milan Rundić. Ale bude to o týmové práci, bez té to nepůjde.

Lukáš Budínský: „S trenérem souhlasím, ještě bych však jmenoval Honzu Moravce a Martina Berkovce. Hlavně na nás to bude a musíme to táhnout.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
před 2 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 3 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem