23. květen 2023

VÍKEND MLÁDEŽE: Vyhrály pouze týmy U16 a U13

O víkendu se ze všech mládežnických týmů dařilo pouze dvěma - své zápasy zvládli dorostenci U16 a mladší žáci U13. Šestnáctka porazila 3:1 Valašské Meziříčí a třináctka přesvědčila zvítězila v Opavě 7:3. Smůlu měla osmnáctka (ve fotogalerii), která přišla o výhru v nastaveném čase.

U19

1. FC Slovácko U19 – MFK Karviná U19 1:0 (0:0)
Branka:
73. Barát
Sestava Karviné: Schovanec - Pecold, Kauan, Drobek - Macko (46. Lyszczarczyk), Pedro, Wojnar (74. Tovaly), Magát, Baumgartner - Okechukwu (46. Alokhin), Ayaosi (46. Skliarenko).
Trenér Pavel Mazurek: „Až na pár ročníkových výjimek v obou týmech se v podstatě jednalo o přípravné utkání na příští sezónu, ve kterém bylo k vidění dostatek šancí na obou stranách a excelentní výkony obou brankářů. Kdo dá gól vyhraje - to platilo! Bohužel ho dali domácí a body zůstaly na Slovácku. Je to třetí utkání po sobě, kdy moc dobře víme, že porážka je krutá, ale opět nemáme ani bod.“

U18

MFK Karviná U18 – TJ Valašské Meziříčí U19 2:2 (0:1)
Branky:
56. Ayaosi, 83. Okechukwu - 3. Vozák, 90. Vaigl
Sestava Karviné: Vavřík R. - Nesvadba (46. Wojnar), Egwu, Zahorii, Vavřík V. - Seriš, Skliarenko (90. Kubišta) - Okechukwu, Alokhin (90. Pryszcz), Chepovoi (75. Pecold) - Ayaosi.
Trenéři Petr Němec a Čestmír Kročil: „Utkání prvního s druhým - už to přikládalo zápasu velký náboj. My jsme věděli, že pokud neprohrajeme, udržíme si v čele tabulky náskok. Hned v první minutě jsme vyřešili brejkovou situaci dva na jednoho špatně. Situace se nám zkomplikovala již ve třetí minutě, kdy jsme si dali vlastní branku. Ale pořád zbývalo dostatek času na otočení stavu. Drželi jsme míč, ale bylo tam dost našich ztrát. I přesto jsme nastřelili dvakrát břevno a jednou hlavou netrefili prázdnou branku. Do druhého poločasu jsme šli jednoznačně za vítězstvím - a to jsme hned od úvodních minut plnili. Hosté sice hned v úvodu zahrozili z brejku, ale přestřelili. První dvě šance jsme ještě neproměnili, ale v 56. minutě již bylo srovnáno. Vytvořili jsme ještě větší tlak a hosté se jen bránili. Šli jsme dvakrát sami na brankáře - neproměněno. Při třetím nájezdu byl jasně zezadu podkopnut náš hráč, píšťalka rozhodčí zůstala němá k údivu všech zúčastněných. Čtvrtý nájezd opět neproměněn (nastřelená tyč). Až přišla 83. minuta, kdy po zahrané standardní situaci a závaru před brankou hostů vše propálil Okechukwu. O pět minut později po krásné akci netrefil náš hráč zcela odkrytou branku. V závěru došlo ke zcela nesmyslnému nastavení - hosté se sice jen bránili ve druhém poločase, ale v nastavení nakopli míč na naší polovinu, kde v tu chvíli dva hráči hostů faulovali našeho obránce. Jenže paní rozhodčí nechala pokračovat ve hře a došlo k rohovému kopu, po kterém hosté vyrovnali na 2:2. Ihned po rozehrávce jsme ještě stihli jednou zahrozit, ale střelu chytil brankář. Utkání snesla velmi vysoká kritéria. Řekl bych, že jsme dominovali. Bohužel jsme „umřeli“ na proměňování šancí. To, co my nedáme, je opravdu do nebe volající. Opět nemáme hráčům co vytknout, dřeli až do poslední minuty. Konečný výsledek je pro nás ztrátou.“

U17

1. FC Slovácko U17 – MFK Karviná U17 4:0 (2:0)
Branka:
14. Bárta, 16. Jakubíček, 51. Dobrovolný, 83. Hanák
Sestava Karviné: Řezák (72. Berger) - Hrdina, Lewicki (60. Pacík), Horváth, Imrich - Poledník, Michejda (60. Pavlica), Pilař (60. Nalewajka) - Graf, Pira, Valošek (72. Kučák).
Trenér Ondřej Gazdoš: „Na Slovácku jsme sehráli smolné, ale v mnoha ohledech poučné utkání. Zápas ovlivnila červená karta hned ve 13.minutě. Po tomto faulu následoval přímý kop, ze kterého jsme inkasovali první branku. Brzo na to hned druhou po nedomluvě obránců a brejku domácích. Zápas jsme ale nezabalili, snažili se zodpovědně bránit a čekat na svou šanci. Jedna větší do poločasu přišla, trefili jsme však pouze tyč. Do druhého poločasu jsme šli odhodlaně s cílem zabojovat o dobrý výsledek. Což vzalo za své hned na začátku kvůli naprosto zbytečné chybě, čímž jsme domácím darovali třetí gól. V závěru utkání přišel ještě čtvrtý. Kluky však musím pochválit, že za jakéhokoliv stavu hráli stále naplno, a i když jsme se museli neustále bránit, komunikovali, pomáhali si navzájem, byli organizovaní a nepouštěli domácí do šancí.“

U16

MFK Karviná U16 – TJ Valašské Meziříčí U17 3:1 (2:1)
Branky:
30. a 69. Štětinský, 2. Nerad - 22. Vavřík
Sestava Karviné: Siekierka – Pacík (53. Kostka), Filek, Nerad, Buček – Kučák (65. Bílý), Griger – Míček (46. Budzinski), Shemiakin, Šrot (70. Sikora) – Štětinský.
Trenéři Eduard Gábriš a Zbyšek Gazda: „V ostatních zápasech šlo klukům zahrávání standardních situací - tentokrát byli za vzorovou komunikaci a následnou souhru odměněni i gólově. Rychlý gól zkraje utkání nám výrazněji nepomohl a soupeři se podařilo vyrovnat. V tomto zápase fotbal hráče symbolicky „odměnil“ do poločasu ještě jednou a do vedení jsme šli poté, co zúročili aktivní napadání. To stojí mnoho sil, a ne vždy přináší efekt. Tentokrát, i když po chybě brankáře hostů, se tak stalo. V otevřeném zápase s mnoha šancemi jsme mohli ve druhém poločase odskočit na dvě branky, ale stejně byl v permanenci náš brankář - vytáhl výborné zákroky po šancích Valašského Meziříčí. Efektivnější jsme byli my, rychlý kolmý útok od vlastní šestnáctky zakončil k tyči dvoubrankový David Štětinský a společně se spoluhráči a za potlesku rodičů se těšil z vítězství se soupeřem, který se prezentoval sympatickým fotbalem.“