Generální partner
Světlý režim
22. červen 2023

Ve Stonavě v pátek s Podbrezovou

První letní test je zde! Karvinští změří síly v pátek odpoledne se slovenskou Podbrezovou. Šanci by měli dostat všichni hráči v kádru včetně testovaných.

Po týdnu dvoufázových tréninků čeká hráče utkání, ve kterém půjde podle trenéra především o kondici a morální vlastnosti. „V prvním týdnu toho kluci měli poměrně hodně. Budeme chtít vidět, jak zápas odmakají na krev. Sice je to teprve první utkání, ale každý hraje o místo v sestavě. Příprava je krátká,“ podotkl trenér Tomáš Hejdušek.

Do zápasu by měli zasáhnout testovaní Michal Hošek s Michalem Galusem. První start za Karvinou si zřejmě připíše i ofenzivní krajní záložník, Kapverďan Papalele. V jeho případě se řeší jen administrativní záležitosti a jeho transfer v podobě přestupu bude dotažen. „Protočíme dvě kompletní jedenáctky, všichni budou mít stejnou šanci,“ usmál se hlavní trenér MFK.

Slovenský tým pod vedením českého hlavního trenéra Romana Skuhravého skončil v uplynulém ročníku slovenské Fortuna ligy na výborném čtvrtém místě za mistrovským Slovanem Bratislava, na jehož hřišti vyhrál v posledním kole, druhou Dunajskou Stredou a třetí Trnavou. V play off o postup do předkola Evropské konferenční ligy se sen o „Evropě“ rozplynul po domácí porážce od Ružomberku 0:3.

Podbrezová začala s přípravou o den dříve než hráči MFK, tudíž oba týmy jsou ve stejné fázi přípravy a čeká je první letní zápasová zkouška. Kluby se dle dostupných informací spolu ještě v historii nesetkaly.


Přípravné utkání MFK Karviná – FK Železiarne Podbrezová se bude hrát na stadionu ve Stonavě v pátek 23. června od 17 hodin. Hostitel stanovil výši vstupného na 30 Kč. Permice z minulé sezóny nebudou akceptovány.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo