Generální partner
Světlý režim
3. červenec 2018

Ve středu proti nováčkovi Ekstraklasy

Bez jednoho dne se přesně po roce na stejném místě potkají fotbalisté MFK a Zaglebie Sosnowiec opět v přípravném utkání.
Také ve čtvrtém přípravném duelu změří síly svěřenci Romana Nádvorníka s polským týmem. Po prohře s Cracovií Kraków a výhrami nad Górnikem Zabrze a Wislou Kraków stojí v cestě Zaglebie Sosnowiec – nováček Ekstraklasy, kterého Karvinští v posledním vzájemném duelu (5.7.2017) porazili vysoko 4:1.

S největší pravděpodobností už karvinští trenéři neprotočí dvě kompletní jedenáctky. Na konci druhého týdne kouč Nádvorník avizoval, že tréninkové jednotky budou směřovat k herním věcem. „Nejtěžší kondiční blok mají kluci za sebou. Před pondělním odjezdem na soustředění nás čekají ještě dvě utkání,“ podotkl správně Nádvorník. 

Polský tým pod vedením trenéra Dariusze Dudka je od pondělí na soustředění ve Wodzislaw-Ślaski, kde se také utkání odehraje. V uplynulé sezóně skončil jeho celek na druhém místě v 1. polské lize a zajistil si spolu s MKS Miedź Legnica postup mezi polskou elitu. V prozatím dvou přípravných duelech Sosnowiec dvakrát vyhrál a neinkasoval – porazil 4:0 rumunskou Constantu a 3:0 polskou Przemysl. 

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná začne ve středu 4. července v 11 hodin na hřišti Goslaw Sport Center ve Wodzislaw-Ślaski.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo