Generální partner
Světlý režim
18. duben 2023

Ve středu proti remízovému králi, Karviná-Chrudim (st,17)

Netradičně uprostřed týdne se jde v Karviné na fotbal. Důvod je prostý - vložené kolo. Karvinští z pozice nejlepšího týmu soutěže v domácím prostředí vyzvou Východočechy z Chrudimi. Oba týmy drží na jaře neporazitelnost.

Fotbalisté MFK nutně potřebují zvládnout v tomto týdnu oba domácí duely. Trenér Tomáš Hejdušek mluví o „zápasech pravdy“. O Chrudimi hovoří jako o velice nepříjemném soupeři. „Nebude úplně náhoda, že v posledních sedmi zápasech neprohráli. Pro nás je každý zápas z posledních osmi, které nás čekají, finále. Takhle k tomu přistupujeme a za každou cenu chceme udržet naši aktuální domácí sérii,“ podotkl odhodlaným hlasem kouč Hejdušek.

Na podzimní duel Karvinští nevzpomínají v dobrém – v polovině září odjeli z Chrudimi s debaklem 1:5. „Ze všech sil se budeme snažit tu porážku odčinit a v domácím prostředí vyhrát. Ale víme, že Východočeši nedostávají moc branek a remizovali například v Příbrami, Jihlavě či Líšni. A jestliže my chceme natáhnout naši úspěšnou domácí sérii, tak tu jejich potřebujeme ukončit. Stejně jako my ještě Chrudim na jaře neprohrála,“ usmál se Tomáš Hejdušek s tím, že mu je jasné, že do Karviné také soupeři jezdí s cílem ukončit vítěznou jízdu, která trvá od začátku září…

Svěřenci trenéra Radka Kronďáka okupují sedmou příčku a na jaře ještě neprohráli. Navíc se můžou pyšnit přívlastkem „remízový král“. Žádný jiný tým druhé nejvyšší soutěže neremizoval víckrát než Chrudim – a to celkem desetkrát. Z šesti jarních zápasů brala Chrudim bod v pěti zápasech po sobě a vyhrála až o víkendu, kdy porazila 1:0 Opavu gólem z penalty.

Skromný klub z druhého největšího města Pardubického kraje, je nepříjemným a dobře organizovaným protivníkem s řadou zajímavých fotbalistů. A není náhoda, že patří do první poloviny tabulky. Ve středu se také proti sobě postaví dva kamarádi Jiří Bederka v domácím dresu a Jan Záviška v tom chrudimském. Nejlepšími střelci obou klubů jsou šestigóloví Jaroslav Málek a Filip Firbacher. Právě Firbacher v podzimním vzájemném duelu vsítil hattrick.


Utkání 23. kola F:NL MFK Karviná – MFK Chrudim začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 19. dubna v 17 hodin. Hlavní rozhodčí bude paní Jana Adámková. Vstupenky budou k dostání na pokladnách hodinu před výkopem, bulletiny na tradičních místech – u turniketů, ve fanshopu a na pokladnách.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo