Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2014

Věděl jsem hned, kam to kopnu, přiznal Budínský

Trefil se v Třinci, trefil se i s Kolínem. Posila z pražských Vršovic se Karviné vyplácí. Lukáš Budínský udržel pevné nervy a v předposlední minutě rozhodl z pokutového kopu o vítězství nad nováčkem z Kolína.

Dlouho to vypadalo, že ani na druhý pokus Karvinští doma nezvítězí. Naštěstí přišlo, pro hosty nešťastné, zahrání rukou v pokutovém území. „Víme, že náš výkon nebyl ideální a čeká nás ještě moře práce. Ale zvládli jsme to, máme tři body,“ vyprávěl po zápase jediný úspěšný střelec. Na penaltu si věřil a ani ho nijak nerozptylovalo samotné čekání na pokyn hlavní rozhodčího. „Byl jsem hned rozhodnutý, kam to přesně kopnu. Soustředil jsem se pouze sám na sebe.“ Karvinští kopali už druhou penaltu ve druhém domácím zápase. „Ale opět, stejně jako s Mostem, tam byla jasná ruka protihráče ve vápně,“ kvitoval Budínský posouzení dané situace arbitrem Berkou.

Svěřenci Jozefa Webera měli dobrý nástup do utkání. Elán jim vydržel pětadvacet minut. Potom se Kolínští vzpamatovali a byli vyrovnaným soupeřem. „Lubo Urgela měl dát gól do té prázdné brány. Potom by utkání vypadalo jinak. Kolín by to musel otevřít a určitě by se v jejich obraně našly mezery, kterými bychom se dostávali do brejků a šancí. Ale to se stane, příště se trefí,“ prohodil směrem ke svému spoluhráči Lukáš Budínský.Sedm bodů z tří duelů a průběžná vedoucí pozice minimálně do sobotního večera celý tým těší, ale nijak to nepřeceňuje. „Je to hezké, samozřejmě. Škoda zaváhání s Mostem, mohli jsme být stoprocentní,“ dodala posila z Bohemians Praha 1905. V příštím kole cestuje tým na jih Čech na hřiště Táborska. Tam se bude hrát v sobotu od 17 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo