Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2015

Velké derby je tady, Karviná jede do FM

Sobotní odpoledne ve Stovkách slibuje zajímavou podívanou. Oba týmy mají za sebou pouze dva zápasy, lépe jsou na tom však Karvinští. Ti mají čtyři body, Valcíři jsou na nule. Zápas začne v 17 hodin.

Svěřenci trenérů Jozefa Webera a Josefa Muchy jsou po solidním začátku v pohodě. Náladu si však v sobotu nehodlají zkazit. Jednak kvůli prozatím získaným čtyřem bodům, ale také z toho pohledu, aby si udrželi skvělou bilanci proti týmům z regionu (v minulé sezóně pět výher a remíza v opavských Městských sadech).

Na otázku, zda ví, co od Frýdku-Místku očekávat, trenér Weber uvedl. „Pro ně to bude první zápas před vlastními diváky. Mají tam plno mladých slovenských hráčů, kádr dost mění, navíc za poslední rok se tam vystřídali hned tři trenéři,“ prohlásil. Z jeho slov je patrné, že asi neví, co přesně čekat.

Jedno však hlavní kouč Karviné ví jistě – zlepšit začátky zápasů. „To každopádně. Ve Znojmě to vůbec nebylo ono a s Vyšehradem také nebylo prvních dvacet minut příliš slavných. Zdá se mi, že až příliš kluci sází na fotbalovost, zpočátku by to chtělo spíš víc důrazu a bojovnosti,“ přemítal s tím,  že jej prozatím v obou zápasech velmi potěšili střídající hráči a se skládáním sestavy tak má velmi příjemné starosti.

Ve Frýdku-Místku se na první domácí zápas pochopitelně těší. Doufají nejen v první vstřelený gól, ale také v získané tři body. „Oba předchozí zápasy byly o prvním gólu. Ten jsme nedali, byť šance na to byly,“ podotkl k zápasům v Opavě (0:1) a Sokolově (0:3) slovenský trenér Mikuláš Radvanyi. Ten stále nebude moci počítat s útočníkem Martinem Surynkem, který přišel před sezonou z Táborska. Bohužel pro Valcíře není jeho přestup ještě legislativně vyřešen.

Valcíři ví, jaký soupeř se proti nim představí, přesto chtějí uspět. „Zápasy Karviné jsem viděl. Musíme vyrukovat se správnou taktikou, v přípravě na sobotní duel jsme se zaměřili na celé mužstvo a ne pouze na jednotlivce,“ dodal pro klubový web. V minulé sezóně Karvinští oba zápasy nad svým rivalem vyhráli. Venku 4:2 a doma 1:0.

Zápas MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná začíná ve Stovkách v sobotu 22. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek a na čarách jeho asistenti Fišer a Vitner. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná