Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2015

Velké derby je tady, Karviná jede do FM

Sobotní odpoledne ve Stovkách slibuje zajímavou podívanou. Oba týmy mají za sebou pouze dva zápasy, lépe jsou na tom však Karvinští. Ti mají čtyři body, Valcíři jsou na nule. Zápas začne v 17 hodin.

Svěřenci trenérů Jozefa Webera a Josefa Muchy jsou po solidním začátku v pohodě. Náladu si však v sobotu nehodlají zkazit. Jednak kvůli prozatím získaným čtyřem bodům, ale také z toho pohledu, aby si udrželi skvělou bilanci proti týmům z regionu (v minulé sezóně pět výher a remíza v opavských Městských sadech).

Na otázku, zda ví, co od Frýdku-Místku očekávat, trenér Weber uvedl. „Pro ně to bude první zápas před vlastními diváky. Mají tam plno mladých slovenských hráčů, kádr dost mění, navíc za poslední rok se tam vystřídali hned tři trenéři,“ prohlásil. Z jeho slov je patrné, že asi neví, co přesně čekat.

Jedno však hlavní kouč Karviné ví jistě – zlepšit začátky zápasů. „To každopádně. Ve Znojmě to vůbec nebylo ono a s Vyšehradem také nebylo prvních dvacet minut příliš slavných. Zdá se mi, že až příliš kluci sází na fotbalovost, zpočátku by to chtělo spíš víc důrazu a bojovnosti,“ přemítal s tím,  že jej prozatím v obou zápasech velmi potěšili střídající hráči a se skládáním sestavy tak má velmi příjemné starosti.

Ve Frýdku-Místku se na první domácí zápas pochopitelně těší. Doufají nejen v první vstřelený gól, ale také v získané tři body. „Oba předchozí zápasy byly o prvním gólu. Ten jsme nedali, byť šance na to byly,“ podotkl k zápasům v Opavě (0:1) a Sokolově (0:3) slovenský trenér Mikuláš Radvanyi. Ten stále nebude moci počítat s útočníkem Martinem Surynkem, který přišel před sezonou z Táborska. Bohužel pro Valcíře není jeho přestup ještě legislativně vyřešen.

Valcíři ví, jaký soupeř se proti nim představí, přesto chtějí uspět. „Zápasy Karviné jsem viděl. Musíme vyrukovat se správnou taktikou, v přípravě na sobotní duel jsme se zaměřili na celé mužstvo a ne pouze na jednotlivce,“ dodal pro klubový web. V minulé sezóně Karvinští oba zápasy nad svým rivalem vyhráli. Venku 4:2 a doma 1:0.

Zápas MFK Frýdek-Místek – MFK OKD Karviná začíná ve Stovkách v sobotu 22. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek a na čarách jeho asistenti Fišer a Vitner. 

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii