Generální partner
Světlý režim
23. srpen 2019

Venkovní trojboj začíná, Zlín-Karviná (so,17)

Už jedenáct vzájemných duelů sobotních soupeřů platí "můj dům, můj hrad". Karvinští jedou do Zlína, na první ze dvou venkovních ligových duelů v řadě (ve středu 28.8. je na programu ještě navíc pohárový duel ve FM), tuto sérii utnout.
Fotbalistům MFK se nedaří odlepit z posledního místa ligové tabulky, navíc jsou stále jediným týmem, který ještě v této sezóně nevyhrál. Sedmý pokus o první tříbodový zisk budou mít u tradičního soupeře z východu Moravy.

Jedenáct vzájemných duelů za sebou skončilo vždy vítězstvím domácích. Karvinští nutně potřebují tuto bilanci změnit. „Vždycky jednou něco začíná a něco končí. Byli bychom rádi, kdyby se nám to podařilo zlomit. A proč ne právě Zlíně? V české lize je těžké vyhrát třikrát za sebou. Zlín bude pod tlakem, od nich se čeká jedině výhra,“ prohlásil asistent trenéra Marek Bielan. Naposledy hostující tým bodoval ve vzájemném duelu před sedmi lety, kdy ševci dokázali v Karviné zvítězit hubeně 1:0.

Kolega hlavního kouče Františka Straky přirovnává aktuální situaci k minulému týdnu, kdy Karvinští měli doma podle mnohých porazit tehdy předposlední  Liberec. „Podobné hlasy od fanoušků se třeba mohly nést tento týden Zlínem. Oni jsou favoritem sobotního zápasu, ale my jim to neusnadníme. Jsem přesvědčený, že tam můžeme uspět. Především potřebujeme z nejbližších dvou kol vydolovat čtyři body,“ podotkl Bielan.

Zlínské prostředí zná detailně Vukadin Vukadinović, který ve Zlíně strávil tři roky, během kterých s ševci dokázal skončit na šestém místě tabulky a zahrát si skupinovou fázi Evropské ligy. „Moc se na utkání těším, stále tam mám plno známých a kamarádů. Zlínu se aktuálně daří, vyhrál dvakrát za sebou. Budeme to tam mít těžké, ale vím a znám to tam - dá se u nich vyhrát,“ hlásí sebevědomě srbský fotbalista, který zároveň věří, že by Karviné mohl sedět ofenzivní styl domácích praktikovaný koučem Csaplárem.Právě Josef Csaplár je od začátku letní přípravy novým koučem Fastavu. Po dubnovém odvolání Romana Pivarníka dokončil sezóny „zaskakující“ Jan Kameník, ovšem už na začátku června vedení klubu oznámilo angažování zkušeného trenéra. V kabině Fastavu se událo několik změn – odešli Gajić, Holík, Hronek, Jakubov a Vyhnal, naopak přišli Janetzký, Vraštil, Fantiš, Poznar, Mašek a Azackij.

Ševci mají po šesti kolech kolech devět bodů za tři výhry a tři porážky při skóre 6:4. O vzájemných zápasech už byla řeč, takže jen krátce - Karvinští ve Zlíně naposledy bodovali 31. března 2012 po výhře 1:0. V minulé sezóně ve Zlíně prohráli 1:2, doma zvítězili v polovině dubna tohoto roku 2:0.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY FC Fastav Zlín – MFK Karviná začíná na zlínské Letné v sobotu 24. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Franěk. 
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo