Generální partner
Světlý režim
15. březen 2023

Vítězné jarní premiéry divizních dorostenců a mladších žáků

Dorostenci U18 otevřeli jarní část jubilejní desátou výhrou za sebou, s Hranicemi uspěla i mladší kategorie. Vítězný vstup do jara mají za sebou i mladší žáci, kteří si poradili s Valašským Meziříčím.

U18

MFK Karviná U18 – SK Hranice U19 3:1 (2:1)
Branky:
20. z pen. Baumgartner, 26. Pietraszek, 73. Chepovoi - 43. z pen. Pečeňa
Sestava Karviné: Foltýn - Pietraszek (83. Pryszcz), Pecold (87. Salapatek), Tovaly (46. Kubišta), Zahorii - Pilch (46. Wojnar), Kubinski, Fulier - Nesvadba, Bumgartner, Chepovoi (88. Třaskalík).
Trenér Petr Němec: „Klasické první jarní utkání po povedeném podzimu, kdy jsme byli nervózní a neměli takovou vnitřní pohodu. Hosté přijeli bojovat o přijatelný výsledek a to si myslím, že se jim povedlo. V prvních dvaceti minutách jsme se hledali, byla tam spousta nepřesností a zbytečných ztrát. Pak se nám v rozmezí šesti minut podařilo dát dvě branky a od té chvíle jsme měli hru pod kontrolou. Tu narušila až chyba ve 43. minutě a následný pokutový kop. Do druhého poločasu jsme šli s cílem neinkasovat a skóre navýšit v co nejkratším čase. To se nám nepodařilo, i když šancí bylo dost. Ty si vytvořil i soupeř, ale na obou stranách zůstalo jen u šancí. Určitě potěší, že jsme již neinkasovali. Celkově to s naší strany bylo takové neurovnané. Navýšení skóre přišlo v 72. minutě. Určitě jsme nepodali nějak oslnivý výkon, ale vše směřovalo k tomu, že chceme utkání vyhrát a to se nám povedlo. Teď musíme věřit, že to bude jen lepší. Hráče chci pochválit, že utkání zvládli s vítěznou tečkou.“

U16

MFK Karviná U16 – SK Hranice U17 4:2 (1:0)
Branky:
19. a 52. Štětinský, 49. Fian, 67. Taksonyi - 46. Otáhal, 79. Fárek
Sestava Karviné: Siekierka (46. Berger) – Sikora (25. Balažovič), Filek, Nerad, Fian – Buček, Kučák, Griger (78. Kostka) – Míček (68. Budzinski), Štětinský, Taksonyi.
Trenéři Eduard Gábriš a Zbyšek Gazda: „V přípravě jsme odehráli sérii náročných zápasů v rámci Memoriálu V. Marečka a ve dvojzápasech s Plzní, Pardubicemi a Zlínem jsme s výjimkou jednoho táhli za kratší konec. Byly to však vděčné zkušenosti i zrcadlo, kam se družstvo potřebuje posunout, pokud má být v budoucnosti konkurenceschopné v ligové konfrontaci. Na start sezóny jsme se těšili, čekal nás druhý tým naší soutěže. Už před zápasem se kluci projevili týmově a bylo z nich cítit odhodlání a touha. Do vedení jsme se dostali po vzorovém rychlém protiútoku. Soupeř, se kterým jsme na podzim prohráli, „kousal“ a vyrovnal hned po obrátce. Nám ale pomohla okamžitá odpověď a trochu šťastný gól na 2:1. Rozhodujícím se ukázal třetí zásah, od kterého jsme měli duel pod kontrolou a mohli přidat více než jeden gól. Poslední slovo v zajímavém utkání, k čemu přispěly oba týmy, měly Hranice - ze standardky korigovaly na 4:2.“

U13

MFK Karviná U13 – TJ Valašské Meziříčí U13 6:2 (1:1)
Branky Karviné:
61., 66. a 72. z pen. Totek, 40. Hlobil, 75. Hořínek, 80. Trllo
Sestava Karviné: Chmelina – Barčák, Kocourek, Kutlák, Kotrla, Cholewa, Dávid, Totek, Johanides, Plichta, Trllo, Hlobil, Makúch, Hořínek, Križan, Lingr.

U12

MFK Karviná U12 – TJ Valašské Meziříčí U12 3:1 (3:0)
Branky Karviné: 5. Kubica, 12. z pen. Križan, 27. Fric
Sestava Karviné: Mazurek – Miškař, Langer, Kubica, Janulek, Jäger, Holec, Fric, Bielesz, Wencel, Š. Šnapka, M. Šnapka, Ščerba, Jonáš, Križan.


Rozhovory Rozhovory
so 25.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Zedníček

Krajní univerzál Martin Zedníček je v současné době zraněný – čerstvě má za sebou druhý zákrok po listopadovém úrazu kolene. Dvaadvacetiletý fotbalista, který v Karviné působí od léta, však nepropadá chmurám a bude tvrdě pracovat na návratu. V zajímavém rozhovoru mluvil nejen o zranění, ale i o Sigmě či svých začátcích…

st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo