Generální partner
Světlý režim
14. květen 2015

Vojtěch Kubista: Braňovi jsem další nulu přál

V posledních utkáních táhnou ofenzivu hráči, kteří mají na hřišti spíš obranné úkoly. Ve středu se Znojmem otevřel účet zápasu minutu před pauzou svým premiérových gólem v karvinských barvách Vojtěch Kubista. Mrzel jej pouze inkasovaný gól - teprve druhý za posledních šest kol.

Vojto, poprvé na jaře jste vstřelili tři góly a zároveň jste si konečně mohli v klidu užít závěr zápasu. Souhlasí to?

Jasně, to je fakt. Konečně jsme se střelecky chytili a napadalo nám to tam slušně. I když samozřejmě šancí jsme měli víc. Škoda samotného konce a penalty pro Znojmo. Braňovi Pindrochovi v brance jsem přál další nulu.

O všechny tři góly se podělili hráči, kteří mají defenzivní úkoly. Náhoda?

To nevím. Spíš to tak přirozeně vyplynulo. Paradoxně navíc minulý domácí zápas s Frýdkem-Místkem rozhodl Honza Růžička (úsměv). Ale tentokrát jsme situace po standardkách velmi dobře dohráli a ty góly už byla ta nejlepší odměna.

Navíc všechny tři jste dali nohou. Přeci jen stopeři se většinou prosazují spíš ze vzduchu.

O to je to cennější. Je dobře, že jsme souboje a vrácené balony nevypustili. Rozhodovalo se v jejich vápně a my jsme to svým důrazem a poctivostí zvládli velmi dobře.

Hostující trenér se po utkání nechal se slyšet, že Znojmu citelně scházel pilíř zadních řad Pavel Dreksa. Co vy na to?

Asi to na něm vzadu stojí, něco jsme viděli u videa. Možná je to trochu svazovalo, že jim chybí jakýsi lídr.

Krátce před přestávkou jste si vychutnal první gólový okamžik v karvinském dresu. Jak jste si ho užil?

No super. Vzhledem k pozici, na které momentálně nastupuji, asi moc gólů střílet nebudu. Ale je fajn vstřelit jakýkoliv gól. Pro mě to je bonus, jednoduše něco navíc.

V sobotu jedete do Olomouce, dnes už k prvoligovému soupeři, který o svém postupu rozhodl v Pardubicích. Jaký to bude zápas?

Všichni se na pěkný stadion a celkově prostředí těšíme. Je samozřejmě otázkou, jak se k zápasu Sigma postaví. Postup už mají jistý, ale podle mě nic nevypustí a budou si to chtít v domácím prostředí užít. Pro nás to bude určitě velmi dobrá konfrontace.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo