Generální partner
Světlý režim
5. červen 2021

Výborná zkušenost! Snad se v září na srazu zase objevím, řekl Vladimír Neuman

Borec z Karviné v jednom týmu s brankářem slavného Manchesteru United? Žádné sci-fi, ale realita. Brankář Vladimír Neuman má za sebou čtyřdenní tréninkový kemp s reprezentační jednadvacítkou, která už v září vstoupí do evropské kvalifikace.

Mezi šestadvaceti nominovanými byli i čtyři gólmani – a jedním z nich byl i Matěj Kovář, který patří jednomu z nejslavnějších týmů světa. Ano, takovou konkurenci má Vladimír Neuman, který si o nominaci řekl svými výkony během celé sezóny. Tu nakonec zakončil s bilancí devíti odchytaných duelů a třemi čistými konty. Nedávno se blýskl na půdě mistrovské Slavie, když zlikvidoval penaltu nejlepšímu střelci soutěže Janu Kuchtovi.

První a zároveň poslední sraz před vstupem do kvalifikace o EURO 2023 se konal v Hluboké nad Vltavou. Trenér Karel Krejčí se svým realizačním týmem naplánoval svým svěřencům během čtyř dnů čtyři tréninkové jednotky a poslední den byl v plánu zkrácený modelový zápas na 2x30 minut. „Super sraz, výborná zkušenost i kolektiv kluků, užil jsem si to. Zároveň je to pro mě závazek do další práce,“ podotkl karvinský brankář.

V již zmíněném modelovém zápase nastoupil v týmu v bílé sadě dresů. A právě tento tým porazil „zelené“ 3:0. Neuman odchytal první poločas! Po čtvrtečním zápase byl kemp ukončen a fotbalisté se rozjeli na dovolenou. Doufám, že se zase v září na srazu objevím,“ dodal závěrem s nadějí v hlase už z dovolené v Chorvatsku Vladimír Neuman.


Zdroj fotek: FAČR

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná