Mlade talenty

Vyhřívání jede na plné obrátky

09.02.2018 | redakce
 

Vyhřívání jede na plné obrátky Makalo se nejenom na Kypru, ale také v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Chlapi z údržby vyrovnávali branky na hřišti číslo 2 a připravovali hrací plochu k zahájení vyhřívání.

 

Na konci minulého týdne bylo potřeba na tréninkovém hřišti za tenisovými kurty opravit obě branky. Ty už byly nějaký čas vychýlené. „Museli jsme srovnat tzv. pouzdra, branková konstrukce se totiž skládá z tří částí. Zmiňovaná pouzdra jsme následně zalili betonem, aby vydržela nárazy,“ informoval pracovník údržby stadionu Jiří Feik s tím, že zase nějakou dobu můžou hráči zvesela trefovat "zařízení".

Také trávník na hlavní hrací ploše se chystá na jarní část. Před sněhovou nadílkou byl zakryt plachtou, která izoluje teplotu povrchu hřiště. V úterý bylo zapnuto vyhřívání. Trávník se prohřívá do hloubky dvaceti centimetrů a aktuální teplota povrchu je 3,4 stupně Celsia. „Chceme se dostat na 5 stupňů Celsia. Ovšem důležitější je teplota v deseticentimetrové kořenové vrstvě, kde je potřeba mít mezi pěti až deseti stupni Celsia,“ podotkl technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Po příletu týmu z Kypru bylo připraveno hřiště na Bažantnici, ovšem přívaly sněhu znemožnily trénink na přírodním pažitu. „Na začátku příštího týdne se snad už hráči na přírodní trávu v areálu U Bažantnice dostanou. Na hlavní hrací plochu vyběhnou jeden nebo dva dny před utkáním v Mladé Boleslavi. Vše se bude odvíjet podle aktuálního počasí,“ dodal Górniok.   

Fotogalerie

       
 

• V Jablonci v sobotu odpoledne
včera - Ligová fotbalová asociace upřesnila 4. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí v Jablonci v sobotu 11. srpna od 17 hodin.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
před 2 dny - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
17.7. - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
16.7. - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
Dnes v 17:00
FC Slovan Liberec
MFK Karviná
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna