Generální partner
Světlý režim
16. duben 2022

Výjezd na sever! Liberec-Karviná (ne,17)

Karvinští cestují do Liberce. V neděli je tam čeká domácí Slovan. Při poslední návštěvě stadionu U Nisy si Karvinští domů odvezli bod za remízu 1:1. Výkop tohoto utkání stejně jako ostatních zápasů je v pět odpoledne.

Jeden z osmi duelů předposledního kola základní části se bude hrát na severu Čech, kam přijedou svěřenci trenérů Bohumila Páníka a Jana Somberga. Karvinští potřebují stáhnout sedmibodový náskok Pardubic při vědomí, že právě s Pardubicemi hrají již ve středu doma. „Body ale potřebujeme z obou zápasů. Už podzimní vzájemný zápas v Karviné, který jsme prohráli gólem z nastaveného času, ukázal, že máme týmy podobné úrovně. Rozdíl je v tom, že Liberec má více bodů,“ prohlásil asistent Jan Somberg.

Fotbalisty MFK nesmí ukolébat fakt, že Liberci se aktuálně nedaří střílet góly – již 346 je bez gólů a nevyhrál tři utkání v řadě! „Přesto se tam po srpnové výměně trenérů udělal kus práce. Trenér Kozel měl s týmem výborný začátek a chytili se. Uvidíme, jak to bude v neděli vypadat přímo na hřišti. Bohužel pro nás to vypadá, že po delší době bude Liberec kompletní,“ podotkl Somberg.

Liberecký Slovan je na 34 bodech a ještě stále může pomýšlet na šesté místo (a tedy o zápasy ve skupině o titul). Aktuální ztráta jsou totiž pouhé dva body. U Nisy posbírali svěřenci Luboše Kozla, který na konci srpna nahradil odvolaného Pavla Hoftycha, dvacet bodů. Severočeši mají kvalitní kádr a na každý post mají relativně slušný výběr. Především v útoku urostlí hráči jako Rabušic, Júsuf nebo Rondić budí respekt.

V zimě Liberec posílil především o stopera Lukáše Štetinu, který přišel na hostování z pražské Sparty. Přišli také záložník Ghali z Trenčína, mladý útočník Alijagič ze Slavie či Mohamed Doumbia z druholigové pražské Dukly.

Při poslední návštěvě se na stadionu U Nisy zrodila remíza 1:1. Jinak historie vzájemných utkání vyznívá pro severočeský tým (6-4-1). Nejlepší střelci jsou na obou stranách pětigóloví útočníci – Rabušic a Papadopulos. Z posledních tří měření sil se hned dvakrát body dělily.

Utkání 29. kola FORTUNA:LIGY FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy v neděli 17. dubna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Petřík.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo