Generální partner
Světlý režim
22. leden 2020

Výprava MFK se vydala do Turecka na soustředění

Brzký budíček, v 6:15 hod. sraz v šatně a o půl hodiny později odjezd autobusem do Vídně. Právě z hlavního města Rakouska odletí celý tým na desetidenní herní soustředění do Turecka, během kterého odehraje i tři přípravné duely.
Dvaatřicetičlenná výprava se brzy ráno vydala do Vídně, odkud v jednom letadle společně s olomouckou Sigmou odletí krátce před druhou odpolední do Malé Asie. Pokud vše půjde bez problémů, tak letadlo dosedne na ranvej letiště v turecké Antalyi kolem půl sedmé večer tureckého času (v Česku bude o dvě hodiny méně). 

Následovat bude přejezd na hotel (Hotel Limak Arcadia), ubytování a večeře. Od čtvrtku budou následovat dvě až tři tréninkové fáze (hřiště kombinace s posilovnou, videorozbory atd.). „Všichni se těšíme na přírodní trávu, Turecko je pro přípravu v tomto období výborná lokalita,“ zmínil záložník Marek Janečka s tím, že ve stejném hotelu už je od pondělí ubytována výprava Spartaku Trnava…

V nominaci na soustředění trenéři nepřipravili žádné překvapení, s týmem odjel i testovaný Filip Kubala z Třince, oba Brazilci či nejnovější akvizice Abdulrahman Taiwo. Doma zůstal pouze stoper Martin Kouřil, který se dává dohromady po zranění z podzimního zápasu v Ostravě.

V plánu jsou tři přípravná utkání, soupeři jsou potvrzení – v pátek 24. ledna od 14 hodin českého času nastoupí Karvinští proti rumunskému týmu Universitatea Craiova, v pondělí 27. ledna proti polskému Zaglebie Lubin a ve čtvrtek 30. ledna proti severomakedonskému týmu KF Shkendija. Tato utkání ještě nemají stanovený čas výkopu. 

Nominace na herní soustředění v Turecku

BRANKÁŘI: Bolek, Neuman, Pastornický

OBRÁNCI: Čonka, Eduardo, Ndefe, Putyera, Rundić, Stropek

ZÁLOŽNÍCI: Ba Loua, Bukata, Galuška, Guba, Hanousek, Janečka, Lingr, Mangabeira, Moravec, Smrž, Vukadinović, Zhelizko

ÚTOČNÍCI: Kubala, Petráň, Taiwo, TijaniRozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.