Generální partner
Světlý režim
22. leden 2020

Výprava MFK se vydala do Turecka na soustředění

Brzký budíček, v 6:15 hod. sraz v šatně a o půl hodiny později odjezd autobusem do Vídně. Právě z hlavního města Rakouska odletí celý tým na desetidenní herní soustředění do Turecka, během kterého odehraje i tři přípravné duely.
Dvaatřicetičlenná výprava se brzy ráno vydala do Vídně, odkud v jednom letadle společně s olomouckou Sigmou odletí krátce před druhou odpolední do Malé Asie. Pokud vše půjde bez problémů, tak letadlo dosedne na ranvej letiště v turecké Antalyi kolem půl sedmé večer tureckého času (v Česku bude o dvě hodiny méně). 

Následovat bude přejezd na hotel (Hotel Limak Arcadia), ubytování a večeře. Od čtvrtku budou následovat dvě až tři tréninkové fáze (hřiště kombinace s posilovnou, videorozbory atd.). „Všichni se těšíme na přírodní trávu, Turecko je pro přípravu v tomto období výborná lokalita,“ zmínil záložník Marek Janečka s tím, že ve stejném hotelu už je od pondělí ubytována výprava Spartaku Trnava…

V nominaci na soustředění trenéři nepřipravili žádné překvapení, s týmem odjel i testovaný Filip Kubala z Třince, oba Brazilci či nejnovější akvizice Abdulrahman Taiwo. Doma zůstal pouze stoper Martin Kouřil, který se dává dohromady po zranění z podzimního zápasu v Ostravě.

V plánu jsou tři přípravná utkání, soupeři jsou potvrzení – v pátek 24. ledna od 14 hodin českého času nastoupí Karvinští proti rumunskému týmu Universitatea Craiova, v pondělí 27. ledna proti polskému Zaglebie Lubin a ve čtvrtek 30. ledna proti severomakedonskému týmu KF Shkendija. Tato utkání ještě nemají stanovený čas výkopu. 

Nominace na herní soustředění v Turecku

BRANKÁŘI: Bolek, Neuman, Pastornický

OBRÁNCI: Čonka, Eduardo, Ndefe, Putyera, Rundić, Stropek

ZÁLOŽNÍCI: Ba Loua, Bukata, Galuška, Guba, Hanousek, Janečka, Lingr, Mangabeira, Moravec, Smrž, Vukadinović, Zhelizko

ÚTOČNÍCI: Kubala, Petráň, Taiwo, TijaniRozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii