Mlade talenty

Vzájemný duel č. 3! Karviná-Jablonec (so,15)

07.12.2018 | redakce
 

Vzájemný duel č. 3! Karviná-Jablonec (so,15) Podzimní domácí derniéra je tady. Karvinští přivítají v sobotu odpoledne severočeský Jablonec, který před pěti týdny vyřadili z MOL Cupu. Půjde už o třetí podzimní vzájemný zápas těchto soupeřů!

 

Devátý domácí zápas sezóny 2018/2019 a dost! Fanoušci MFK půjdou v sobotu na fotbal v Karviné v tomto roce naposledy. Moc radosti si na podzim neužili, pouhé dvě výhry oproti šesti porážkám to dokazují. Spravit si náladu můžou proti třetímu týmu tabulky. „Narazíme na velmi silného, atraktivního a zajímavého soupeře. Svou kvalitu Jablonec prokazuje během celého podzimu i v Evropské lize,“ připomněl trenér MFK Karviná Hrnčár.

Jenže není se čeho bát, to ostatně dokazuje pět týdnů staré vítězství v osmifinále MOL Cupu a zajištění si jarního čtvrtfinále. „Fanoušky na utkání zvu! Potřebujeme, aby přišli v co největším počtu. Pevně věřím, že je odměníme kvalitním výkonem a úspěšným výsledkem,“ podotkl Hrnčár.

Oba týmy se potkají na podzim už potřetí – domácí ligový duel zvládl Jablonec, domácí pohárový duel naopak Karvinští. „Jsem přesvědčený, že jsme schopni podobný výsledek v sobotu zopakovat. V poháru jsme si ověřili, že se s nimi dá hrát. Navíc jsme minulý týden přerušili sérii porážek a bodovali v Mladé Boleslavi. Tyto aspekty by nám měly pomoci, potřebujeme poslední domácí zápas zvládnout,“ řekl před utkáním pravý bek Benjamin Čolić.


Severočeši bojují na dvou frontách – v lize a Evropské lize. FORTUNA:LIGU mají báječně rozehranou, protože jsou třetí za Slavií a Plzní. V Evropské lize už před posledním utkáním v Kyjevě nemají šanci postoupit, ale v Evropě rozhodně neudělali českému fotbalu ostudu.

Kouč Petr Rada bude postrádat několik hráčů – například klíčového záložníka Michala Trávníka, který v minulém zápase viděl čtvrtou žlutou kartu. Absentuje zraněný Masopust a otazník visí třeba i nad útočníkem Ikaunieksem, který naposledy nastoupil 28. října v derby proti Liberci. Na domácí straně určitě nevyběhnou zranění Panák, Dreksa, Puchel a distancovaný Budínský, kterému Disciplinární komise LFA neprominula zbytek z třízapasového trestu.

Utkání 18. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Jablonec začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 8. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel, na čarách mu budou asistovat kolegové Pospíšil a Dresler.

Pokladny stadionu se otevřou ve 13:45 hodin. K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. Klub fanouškům připomíná, že pořadatelská služba nepustí na stadion žádného fanouška s batohem, krosnou atd. Ovšem je možnost si vzít aspoň deku na přikrytí – ta bude u turniketů akceptována a tolerována.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
včera - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
před 2 dny - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
13.4. - U19-Brno 2:0, Zlín-U18 3:0, U17-Brno 0:6, Zlín-U16 1:1, U15-Opava 4:2, U14-Opava 0:4, U13-Opava 10:3, U12-Opava 2:14, Ostrava-Jih-st.žáci B 1:0, Ostrava-Jih-ml.žáci B 1:10.

• Dva zápasy Goje proti Belgii
11.4. - Česká reprezentace Future U17 má za sebou přípravné dvojutkání proti Belgii. Své první dva starty za národní tým posbíral Patrik Goj. V prvním utkání (2:2) nastoupil do druhého poločasu, ve druhém (výhra 4:0) odehrál v základní sestavě 60 minut!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
9.4. - a) sektor D6-řada 8- sedadlo 10, b) sektor B5-řada 3-sedadlo 19, c) sektor D4-řada 8-sedadlo 6, d) sektor E3-řada 7-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Zlínu budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Jurčák v národním týmu Future
9.4. - Od 14. do 19. dubna se v Belgii uskuteční U16 Future 4 Nations tournament. V nominaci trenéra Radka Bejbla je také karvinský Oliver Jurčák. Český nároďák čekají zápasy s Dánskem, Belgií a Švédskem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem