Mlade talenty

Vzdělávání trenérů nejen z MFK Karviná

01.07.2019 | redakce
 

Vzdělávání trenérů nejen z MFK Karviná Přelom května a června byl příležitostí pro vzdělávání trenérů - na programu byly kurzy Coerver Coaching, což je metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče.

 

Celosvětově uznávaná a doporučovaná tréninková metoda je uzpůsobena hlavně pro děti mezi pátým a šestnáctým rokem. MFK Karviná školí své trenéry mládeže pravidelně, snaží se dětem nabídnout kromě výborného tréninkového zázemí také zajištění kvalitního tréninkového procesu prostřednictvím vzdělaných trenérů. 

V rámci spolupráce s okolními kluby byl v květnu otevřen kurz Coever Intro, ve kterém se mohli trenéři nejen z karvinského klubu seznámit s metodou Coerver Coaching - až ze Slovenska přijel školit jeden z hlavních trenérů Coerver Coachingu Pavol Gregora. „Na Městském stadionu v Karviné-Ráji se sešlo až 30 trenérů, kteří byli opravdu nadšeni a odnesli si spoustu nových nápadů a inspirace pro své další tréninky. Všichni projevili zájem o pokračování v dalším kurzu, který se snad brzy uskuteční znovu v Karviné," podotkl Coerver školitel Tomáš Červenka.

Trenéři z MFK Karviná zúčastnili dvoudenního semináře Corver kurzu 3. Tento kurz byl určen pro pokročilé trenéry, kteří se již s metodou Coerver Coaching seznámili. Útočištěm byl opět Městský stadion v Karviné-Ráji, kde trenéři absolvovali několik přednášek a také trenérskou praxi, ve které zdokonalovali své trenérské umění.

MFK Karviná tak potvrzuje, že se v práci s mládeží dostává mezi nejlepší. Důkazem toho je i fakt, že se řadí mezi šestici klubů, které u nás mají s Coerver Coachingem uzavřenou dohodu o spolupráci na vzdělávání trenérů, kempech pro děti a dalších aktivitách, které zajišťují neustálý růst trenérům i hráčům. 

Mezi partnerské kluby Coerver Coachingu nyní patří SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno a samozřejmě MFK Karviná. „Je tomu jen pár dnů, kdy do své elitní skupiny mohou jmenované kluby přivítat také Sigmu Olomouc," doplnil Tomáš Červenka.

Fotogalerie

       
 

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem