Mlade talenty

Vzdělávání trenérů nejen z MFK Karviná

01.07.2019 | redakce
 

Vzdělávání trenérů nejen z MFK Karviná Přelom května a června byl příležitostí pro vzdělávání trenérů - na programu byly kurzy Coerver Coaching, což je metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče.

 

Celosvětově uznávaná a doporučovaná tréninková metoda je uzpůsobena hlavně pro děti mezi pátým a šestnáctým rokem. MFK Karviná školí své trenéry mládeže pravidelně, snaží se dětem nabídnout kromě výborného tréninkového zázemí také zajištění kvalitního tréninkového procesu prostřednictvím vzdělaných trenérů. 

V rámci spolupráce s okolními kluby byl v květnu otevřen kurz Coever Intro, ve kterém se mohli trenéři nejen z karvinského klubu seznámit s metodou Coerver Coaching - až ze Slovenska přijel školit jeden z hlavních trenérů Coerver Coachingu Pavol Gregora. „Na Městském stadionu v Karviné-Ráji se sešlo až 30 trenérů, kteří byli opravdu nadšeni a odnesli si spoustu nových nápadů a inspirace pro své další tréninky. Všichni projevili zájem o pokračování v dalším kurzu, který se snad brzy uskuteční znovu v Karviné," podotkl Coerver školitel Tomáš Červenka.

Trenéři z MFK Karviná zúčastnili dvoudenního semináře Corver kurzu 3. Tento kurz byl určen pro pokročilé trenéry, kteří se již s metodou Coerver Coaching seznámili. Útočištěm byl opět Městský stadion v Karviné-Ráji, kde trenéři absolvovali několik přednášek a také trenérskou praxi, ve které zdokonalovali své trenérské umění.

MFK Karviná tak potvrzuje, že se v práci s mládeží dostává mezi nejlepší. Důkazem toho je i fakt, že se řadí mezi šestici klubů, které u nás mají s Coerver Coachingem uzavřenou dohodu o spolupráci na vzdělávání trenérů, kempech pro děti a dalších aktivitách, které zajišťují neustálý růst trenérům i hráčům. 

Mezi partnerské kluby Coerver Coachingu nyní patří SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno a samozřejmě MFK Karviná. „Je tomu jen pár dnů, kdy do své elitní skupiny mohou jmenované kluby přivítat také Sigmu Olomouc," doplnil Tomáš Červenka.

Fotogalerie

       
 

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem