Generální partner
Světlý režim
1. červenec 2019

Vzdělávání trenérů nejen z MFK Karviná

Přelom května a června byl příležitostí pro vzdělávání trenérů - na programu byly kurzy Coerver Coaching, což je metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče.
Celosvětově uznávaná a doporučovaná tréninková metoda je uzpůsobena hlavně pro děti mezi pátým a šestnáctým rokem. MFK Karviná školí své trenéry mládeže pravidelně, snaží se dětem nabídnout kromě výborného tréninkového zázemí také zajištění kvalitního tréninkového procesu prostřednictvím vzdělaných trenérů. 

V rámci spolupráce s okolními kluby byl v květnu otevřen kurz Coever Intro, ve kterém se mohli trenéři nejen z karvinského klubu seznámit s metodou Coerver Coaching - až ze Slovenska přijel školit jeden z hlavních trenérů Coerver Coachingu Pavol Gregora. „Na Městském stadionu v Karviné-Ráji se sešlo až 30 trenérů, kteří byli opravdu nadšeni a odnesli si spoustu nových nápadů a inspirace pro své další tréninky. Všichni projevili zájem o pokračování v dalším kurzu, který se snad brzy uskuteční znovu v Karviné," podotkl Coerver školitel Tomáš Červenka.

Trenéři z MFK Karviná zúčastnili dvoudenního semináře Corver kurzu 3. Tento kurz byl určen pro pokročilé trenéry, kteří se již s metodou Coerver Coaching seznámili. Útočištěm byl opět Městský stadion v Karviné-Ráji, kde trenéři absolvovali několik přednášek a také trenérskou praxi, ve které zdokonalovali své trenérské umění.

MFK Karviná tak potvrzuje, že se v práci s mládeží dostává mezi nejlepší. Důkazem toho je i fakt, že se řadí mezi šestici klubů, které u nás mají s Coerver Coachingem uzavřenou dohodu o spolupráci na vzdělávání trenérů, kempech pro děti a dalších aktivitách, které zajišťují neustálý růst trenérům i hráčům. 

Mezi partnerské kluby Coerver Coachingu nyní patří SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno a samozřejmě MFK Karviná. „Je tomu jen pár dnů, kdy do své elitní skupiny mohou jmenované kluby přivítat také Sigmu Olomouc," doplnil Tomáš Červenka.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii