Generální partner
Světlý režim
1. únor 2015

Weber: Budeme přidávat na fotbalových věcech

Trenér Jozef Weber hodnotil sobotní utkání s Žilinou i dosavadní první měsíc zimní přípravy. Přiznal také, že jej těší stabilizace kádru a s tím spojený herní projev, na kterém je však stále co vylepšovat.

Trenére, jaký byl z vašeho pohledu zápas s Žilinou?

Herní projev byl v pořádku, byly tam vidět nacvičené akce. Jsem spokojený. Oteplení nám svědčilo, i když prvních patnáct minut ještě byla na hřišti místa, kde to bylo trochu zmrzlé. Ale sluníčko tomu pomohlo a terén byl nakonec výborný.

Vstřelili jste devět branek, ale také tři inkasovali. Jak to vnímáte?

Musím říct, že jsem celkově spokojený. Žilina sice hrála v kombinované sestavě, ale přesně tím stylem, jak ji známe. Oproti minulým zápasům jsme se prosazovali v koncovce a na výsledku se to okamžitě projevilo. Na druhou stranu si nemyslím, že bychom měli víc šancí než třeba v zápase s Opavou. Ale proti Žilině se všechno sešlo a výsledkem toho je devět nastřílených gólů. Co se týče inkasovaných gólů, tak nemohu říct, že jsem nespokojený. Jeden gól padl ihned po našem vystřídání a v obraně panoval trochu chaos. Jeden gól padl po pěkně vyřešeném brejku žilinských hráčů. Ale celkově se oba týmy snažily hrát technicky a divákům se utkání muselo líbit.

Máte za sebou takřka měsíc přípravy. Je něco co vás těší úplně nejvíc?

Samozřejmě. Musím použít slovíčko stabilizace. Jde o to, že jsme udrželi kádr pohromadě a myslím si, že to na hřišti je vidět. Snažili jsme se a snažíme se dělat opravdu minimum změn. Stále navíc máme zájem o Jardu Zeleného.

Kdyby se podařilo dořešit ještě jeho příchod, tak by z podzimního kádru odešli pouze Jurdík se Skwarczkem.

Místo Skwarczka máme Tarczala. Snad všechno dobře dopadne a jaro stráví u nás. U něj očekáváme, že zapadne do týmu okamžitě. Co se týče Castaniera a Komendy, tak ti se potřebují sžít s prostředím. Musíme jim dát čas.

Leden je minulostí. Avizoval jste, že únor bude spíš o herních věcech. Navíc vás čeká herní soustředění. Souhlasí to?

Ano, je to tak. Ubíráme na silových věcech, ale přidáváme na fotbalových, které jsou daleko těžší. Náš herní projev musí nějak vypadat. Všechno je to o tréninku. V kvalitě hry a mezihry musíme být na jaře lepší. V tom budeme na hráče velmi přísní. Sice byl na konci podzimu vidět na klucích posun, ale věřím, že na jaře to bude ještě markantnější.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii