Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2021

ZLATÝ KAHAN: Duel s CZ Bělehrad a příprava na dorosteneckou ligu

Opět kvalitně obsazený tradiční turnaj staršího dorostu začíná už v úterý 20. července. 41. ročník turnaje Zlatý kahan láká na konfrontaci třeba proti srbskému soupeři.

Na třech místech (Vista, Markvartovice a Koblov) se odehraje oblíbený turnaj. Koronavirová opatření bohužel nedovolila účast slovenským týmům, ale i přesto je obsazení výborné – domácí ostravský Baník, polský Górnik Zabrze, srbská Crvena Zvezda Bělehrad a MFK Karviná. „Jsme rádi, že nás Baník pozval a turnaje se můžeme zúčastnit. Těšíme se na konfrontaci s kvalitními zahraničními kluby, proti kterým nemáme příležitost si zahrát tak často,“ prohlásil trenér karvinské devatenáctky Petr Gibala.

Turnaj je generálkou před startem dorostenecké ligy, která pro Karvinou startuje poslední červencovou sobotu proti Českým Budějovicím. „Turnaj bereme jako kvalitní přípravu před začátkem sezóny. Rádi bychom samozřejmě vyhráli každý zápas, kluci jsou tak nastavení, že do každého zápasu jdou s cílem zvítězit a odevzdat na hřišti maximum,“ doplnil Gibala.

Program MFK Karviná na Zlatém Kahanu:

20.7. (Markvartovice) MFK Karviná – Górnik Zabrze (17:00)
23.7. (Vista, Ostrava-Jih) MFK Karviná – FC Baník Ostrava (17:00)
24.7. (Markvartovice) MFK Karviná – CZ Bělěhrad (10:00)

Úvodní foto: FC Baník Ostrava


Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo