Generální partner
Světlý režim
27. červenec 2021

ZLATÝ KAHAN: Výborné druhé místo!

V mezinárodní konkurenci obsadili starší dorostenci U19 na turnaji Zlatý Kahan skvělé druhé místo. Svěřenci Petra Gibaly vyhráli dvě utkání a v jednom odešli poraženi.

Výborného celkového výsledku dosáhli nejstarší dorostenci na turnaji, jehož zápasy byly generálkou před začátkem soutěže. V minulém týdnu se Karvinští postupně utkali s Gónikem Zabrze, Baníkem Ostrava a Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Kouč Petr Gibala konečné umístění nepřeceňoval, ale samozřejmě byl za konfrontaci s takovými soupeři rád. „Do všech tří utkání zasáhli všichni nominovaní kluci. V zápasech se zahraničními soupeři jsme my dobývali, v soutěži to ale bude naopak. Než jsme oba soupeře, tedy Górnik a Crvenou Zvezdu zlomili, tak to byla vyrovnaná utkání. Zrcadlo nám ukázal spíš zápas s Baníkem, s kterým se potkáme v lize. Pro nás to byl zápas, který nám ukázal jisté měřítko, kterého zatím nedosahujeme. V této sezóně je řadím hodně vysoko,“ prohlásil Petr Gibala.

Realizační tým v čele s Gibalou věří, že se organizátorům za pozvání tým odvděčil kvalitními výkony. „Celkové druhé místo je výborné, těší nás to. Ale důležitá bude samotná soutěž, která pro nás startuje už tuto sobotu,“ doplnil Petr Gibala.


Výsledky MFK Karviná:

Karviná - Górnik Zabrze 5:2 (2x Marciňa, Fukala, Ramadan, vlastní)
Karviná - Baník Ostrava 1:7 (Marciňa z pen.)
Karviná - CZ Bělehrad 5:0 (2x Šeba, Jurčák z pen., Fulier a Marciňa)

Konečné pořadí:

1. Baník Ostrava, 2. MFK Karviná, 3. Górnik Zabrze, 4. CZ Bělehrad

ZDROJ FOTKY: Akademie FC Baník Ostrava

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo