Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2020

ZLATÝ KAHAN: Výborní soupeři a velmi hezké třetí místo!

Starší dorostenci odehráli v minulém týdnu tři kvalitní duely na 40. ročníku turnaje Zlatý kahan. Neprohráli s mistrem Slovenska, Polska ani se slovinským týmem a nakonec se radovali z bronzového umístění. Navíc se dočkali i individuálního ocenění!

Tři utkání = žádná porážka = třetí místo. Jestli měl tradiční turnaj pořádaný ostravským Baníkem posloužit jako prověrka před novou sezónou, tak se to povedlo. A náramně! Karvinští v konkurenci dalších pěti výborných klubů obsadili třetí místo, když v minulém týdnu od středy do neděle porazili po penaltovém rozstřelu mistra Slovenska, o dva dny později bez branek remizovali se slovinským týmem NK Brinje Grosuplje (nakonec celkový vítěz) a v boji o třetí místo byli opět úspěšnější, když po penaltovém rozstřelu porazili mistra Polska Górnik Zabrze.

Takový turnaj se šéftrenérovi mládeže MFK Karviná a zároveň trenérovi U19 Petru Gibalovi hodnotil velice dobře. „Hlavně však turnaj splnil účel. Kvůli problémům s koronavirem je složité období, obtížně hledáme soupeře z Česka, Polska i Slovenska, a proto jsme rádi, že nás Baník na turnaj pozval. Organizátorům patří dík a troufám si tvrdit, že jsme jim to vrátili zajímavou hrou a slušnými výsledky,“ podotkl Petr Gibala.  

Za velké plus považuje skutečnost, že hráči se potkali s týmy, které běžně nepotkají. „Navíc Žilina a Górnik Zabrze budou hrát jako mistři svých ligových soutěží juniorskou Ligu mistrů. Žilinu i Górnik Zabrze jsme ve vzájemných duelech porazili na penalty. Myslím si, že pro nás byla tato konfrontace jednoznačně přínosná a potvrdili jsme, že nějakou kvalitu máme. Z umístění máme radost,“ prohlásil šéftrenér SCM.

Příjemným plusem bylo vyhlášení Juraje Teplana nejlepším hráčem celého turnaje, kterému osobně pogratuloval a předal věcnou cenu bývalý reprezentant a ikona Baníku Ostrava Tomáš Galásek. „Juraj je poctivý, pracovitý hráč a velice skromný člověk. Fotbalové i fyzické parametry má a vidím v něm budoucnost. Na turnaji patřil k nejlepším a jsme moc rádi, že nakonec ho direktoriát turnaje zvolil za toho úplně nejlepšího,“ dodal Petr Gibala s tím, že hráče ročníku 2002 doplnili na trávníku i ti z ročníku 2003.   

Výsledky MFK Karviná na ZLATÉM KAHANU 2020

MFK Karviná – Žilina 2:2 (4:3np)
MFK Karviná – Brinje Grosuplje 0:0
MFK Karviná – Górnik Zabrze 0:0 (3:2np)

Konečné pořadí: 1. Brinje Grosuplje, 2. Sigma Olomouc, 3. MFK Karviná, 4. Górnik Zabrze, 5. Baník Ostrava, 6. MŠK Žilina.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii