Mlade talenty

Záhumenský: Můžu hrát vpravo i vlevo

06.01.2019 | redakce
 

Záhumenský: Můžu hrát vpravo i vlevo Obránce Timotej Záhumenský, který přišel do Karviné na půlroční hostování s opcí, se na angažmá těší. V prvním rozhovoru prozradil, že může nastoupit na obou krajích obrany, a samozřejmě by rád svými výkony pomohl k záchraně.

 

Timo, byl jste představený jako první zimní karvinská posila. Těšíte se na angažmá?
Těším se moc. Poznávám tady perfektní zázemí, navíc česká liga je na vyšší úrovni než slovenská. Určitě je také pro mě plus, že je tady hned několik slovenských hráčů

Znáte se s někým osobně?
S hráči přímo ne, jen s trenérem Hrnčárem, který mě tady chtěl. Vytáhl si mě ještě jako dorostence do mužů Banské Bystrice. Proti některým klukům jsem hrával, tuším proti Dávidu Gubovi a Marku Janečkovi.

Jste obránce, navíc levák. Můžete hrát i na pravé straně obrany?
Samozřejmě mi víc jako levákovi vyhovuje post levého beka, ale můžu hrát i vpravo. Odehrál jsem tam plno zápasů, nevidím v tom problém.

Dunajská Streda bojuje na Slovensku o titul, po podzimu je druhá. Karviná je patnáctá a na jaře se bude hrát o záchranu. Proč jste se rozhodl pro změnu?
V DAC jsem nedostával na podzim tolik příležitostí. A hlavně každý zápas v české lize je kvalitnější. Střetnete se s lepšími hráči a to mě láká. Bude to i pro mě zkouška, jestli na to mám a můžu se pořád zlepšovat.

Máte přehled o české lize?
Pravidelně jsem sledoval pouze výsledky, takže vím, jak jsou na tom jednotlivé týmy. Ale žádný zápas jsem neviděl.

Obligátní otázka na závěr. S jakými ambicemi přicházíte?
Rád bych si vybojoval místo v základní sestavě, abych mohl hrát každý zápas. Ale to nejdůležitější je, abychom společně zachránili FORTUNA:LIGU.


   

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem