Generální partner
Světlý režim
19. únor 2016

Zápas se Skalicou uzavře herní soustředění

Týden uběhl jako voda a Karvinští mají před sebou závěrečný den – v tom je čeká utkání s nováčkem slovenské Fortuna ligy – MFK Skalica. Hraje se v obci Kopčany v sobotu od 14 hodin.

Po čtvrtečním volnějším odpoledním programu se Karvinští v pátek znovu připravovali na nadcházející jarní část. Ještě před jejím startem však čekají dva soupeři. Tím prvním je Skalica, druhým pak poslední únorový víkend Vítkovice.

V pátek se také definitivně doladila angažmá dvou nových hráčů – Jana Hoška a Sandera Puriho, kteří hráli už proti Znojmu. Zda nastoupí i v sobotu proti Skalici, pro kterou to bude generálka na jarní část, se teprve uvidí. Utkání se odehraje na Slovensku v obci Kopčany – asi 10km od Skalice a 30 km od Břeclavi.

Po utkání se pak karvinská výprava přesune domů. Na neděli a pondělí naordinoval trenér Weber svým svěřencům zasloužené volno a od úterního rána se celý tým začne společně připravovat na závěrečný týden zimní přípravy, jehož vrcholem bude sobotní zápas s Vítkovicemi, který by se měl podle posledních zpráv odehrát na Bažantnici.

Slovenský nováček Fortuna ligy po podzimu celou nejvyšší soutěž s pouhými deseti body uzavírá. Během zimní pauzy narazil na spoustu soupeřů, hodně toho odehrál i proti českým týmům – například Znojmu, FM, Sigmě Olomouc B nebo Zbrojovce Brno U21. A zrovna špatné výsledky nezaznamenal! Pikantností může být skutečnost, že v tomto týmu by stále měl být na testech chorvatský záložník Matej Sivrić, který podzimní část strávil v Karviné.

Přípravné utkání MFK Skalica – MFK OKD Karviná začne na hřišti v Kopčanech v sobotu 20. února ve 14 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo