Generální partner
Světlý režim
2. únor 2024

Závěr přípravy obstará přípravný duel proti Skalici

Dvě hodiny po sobotním poledni rozehrají fotbalisté MFK svou zimní generálku. Zároveň poprvé v roce 2024 vyběhnou trávník Městského stadionu v Karviné-Ráji. Soupeřem bude devátý tým slovenské Niké ligy - MFK Skalica.

Od půlky je celý tým v tréninkovém procesu v dobře známých domácích podmínkách. Ve středu ráno ještě proběhl trénink na umělé trávě ovšem od středečního odpoledne už probíhají tréninky na přírodním pažitu. Kouč Juraj Jarábek je rád, že se nepotvrdila zranění kvarteta hráčů ze závěru soustředění. „Chválabohu byli Moses, Iván, Čurma a Memić na tréninku. Bylo to jen z únavy, což nám potvrdily výsledky lékařských vyšetření,“ oddechl Jarábek.

Proti Skalici chce na hřiště poslat dvě kompletní jedenáctky. „Půjde ještě o klasický přípravný zápas, navíc je nás dost. Chybí jen Mikuš, Čavoš a nachlazený Martin Doležal. Chceme si v zápase opět vyzkoušet nějaké věci z tréninku. To je priorita,“ řekl trenér MFK a kvituje fakt, že se bude hrát na hlavním stadionu. „Poprvé v tomto roce. Těšíme se,“ vzkázal.

Právě tým sobotního soupeře nedaleko od českých hranici Juraj Jarábek v roce 2022 trénoval. Aktuálně v dresu Skalice působí exkarvinský Roman Haša či baníkovský Daniel Smékal. Skalica je po podzimu devátá v nejvyšší slovenské soutěži, když posbírala 21 bodů. Pro svěřence trenéra Pavola Majerníka půjde rovněž o poslední duel zimní přípravy, příští sobotu Skalica vstupuje do jarní části duelem v Dunajské Stredě.

Výsledky přípravných zápasů? V rámci Tipsport ligy vysoká výhra 6:2 nad Zbrojovkou Brno, remíza 1:1 se Zlatými Moravci a porážka od Zlína 0:2. Co se týče klasických přípravných utkání, tak Skalica prohrála 0:1 s Vyškovem a poradila si vysoko 6:1 s Púchovem. Suma sumárum – dvě výhry, jedna remíza a dvě porážky.

Poslední vzájemné utkání obou soupeřů už je vousaté – před sedmi lety (11. ledna 2017) Karvinští doma zvítězili v rámci zimní přípravy 2:1. Utkání si pamatuje ze současného kádru pouze gólman Jiří Ciupa, který jako mladík odchytal posledních dvacet minut.


Přípravné utkání MFK Karviná – MFK Skalica startuje na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 3. února ve 14 hodin. Vstup je zdarma, pro fanoušky bude otevřena hlavní tribuna. K dispozici bude také bufet, Fanshop a na hlavní pokladně se bude prodávat zvýhodněný únorový balíček vstupenek na utkání se Spartou, Pardubicemi a Slavií.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo