Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2017

Zbývá poslední test, generálka s Ruch Chorzów

Závěrečný duel letní přípravy absolvuje výběr kouče Jozefa Webera v domácím prostředí na Kovoně proti tradičnímu polskému klubu, který opustil tamní nejvyšší soutěž.
Za týden startuje nový ročník nejvyšší soutěže, který ponese zbrusu nový název HET liga. Některé týmy už mají své generálky za sebou, karvinský tým čeká poslední zápas v sobotu. „Stále je to však pouze příprava, vyzkoušíme si další herní věci v praxi. Ani základní sestava by neměla korespondovat s tou, která vyběhne proti Jihlavě,“ podotkl v pátek po obědě trenér Jozef Weber.

Pravděpodobný scénář bude takový, že šanci dostane patnáct šestnáct fotbalistů - tedy asi tolik, kolik jich zasáhlo do prozatím posledního zápasu s Ružomberkem. „Další hráči by měli v neděli pomoct juniorce, kterou čeká v Šilheřovicích juniorka Baníku,“ dodal Weber.  

Karvinští se po sobotním příjezdu z herního soustředí rozutekli na dva dny do svých domovů, od úterý už se ale opět společně připravují i s testovaným brankářem Patrikem Le Giangem z Vlašimi (jeho bratr Emil v Karviné působil půl roku v sezóně 2012/2013). Do utkání nezasáhne dvojnásobný nejlepší střelec týmu Lukáš Budínský, který čeká na ortel po magnetické rezonanci.

S Ruchem Chorzów se MFK Karviná utká znovu po půl roce (v zimě výhra 1:0). Jestliže před jarní částí minulé sezóny byl Ruch v Ekstraklase poslední, tak během jara se zvedl. Po základní části obsadil 14. místo, což ovšem znamenalo boj ve skupině o udržení. Zápasy o všechno svěřencům Krzystofa Warzychy nevyšly, což dokazuje poslední místo a sestup o patro níž. 

Závěrečné přípravné utkání letní přípravy MFK Karviná – Ruch Chorzów startuje ve Sportovním centru Kovona v sobotu 22. července v 17 hodin. Jednotné vstupné bylo stanoveno na 30 Kč.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo