Generální partner
Světlý režim
6. leden 2020

Zimní příprava začala! (+ VIDEO)

Po jednadvaceti dnech se fotbalisté MFK znovu sešli v kabině, aby společně zahájili tvrdou zimní přípravu na jarní boje ve FORTUNA:LIZE. Nové tváře? Prozatím pětice hráčů na zkoušku a navrátilec z hostování Daniel Stropek.
Trenér Juraj Jarábek přivítal svůj tým hodinu po pondělním poledni. V kabině se mu hlásilo 27 hráčů včetně testovaných borců a dvou odchovanců z B-týmu. Chybělo kvarteto Milan Rundić, Vukadin Vukadinović, Vojtěch Smrž a Ivan Zhelizko – všichni se připojí v dalších dnech.

O angažmá se porvou mj. dva Brazilci (stoper Eduardo Santos a střední záložník Jean Magabeira), staronovou tváří je osmnáctiletý záložník Ephraim Tshibwabwa z Konga, který už v Karviné byl v listopadu na krátkých testech a zahrál si poločas za B-tým. Do tréninkového procesu se rovněž zapojili dva hráči ostravského Baníku, konkrétně Muhamed Tijany a Martin Macej. Z hostování v Sokolově se vrátil Daniel Stropek a přípravu začal také gólman Jiří Ciupa.


S týmem se už naopak nepřipravuje trojice Ján Krivák, Jakub Šašinka a Libor Hrdlička. Tomáš Weber se Stevenem přípravu začali, ale hledají si angažmá. Smlouva navíc skončila Pavlu Dreksovi (informovali jsme ZDE).

První trénink se nesl v pohodovém duchu, avšak byl ve správném a ostrém tempu. V příštích dnech čekají karvinské borce dvoufázové tréninky, zátěžové testy a v pátek první utkání Tipsport ligy proti slovenskému Pohronie. „Všichni jsme se už těšili, i z hráčů jsem to cítil. Uděláme všechno pro to, aby bylo jaro úspěšnější než podzim,“ prohlásil šéf karvinské lavičky Juraj Jarábek.   

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy

Brankáři: Jiří Ciupa, Vladimír Neuman, Martin Pastornický
Obránci: Matúš Čonka, Gigli Ndefe, Martin Kouřil, Oliver Putyera, Daniel Stropek, Marek Bielan, Patrik Mrózek, Eduardo Gonzaga Mendes Santos (testy)
Záložníci: Adriel Ba Loua, Martin Bukata, Petr Galuška, Dávid Guba, Marek Hanousek, Marek Janečka, Ondřej Lingr, Jan Moravec, Martin Vlachovský, Jean Mangabeira da Silva (testy), Ephraim Tshibwabwa (testy), Tomáš Weber (hledá si angažmá)    
Útočníci: Michal Petráň, Martin Macej (testy), Muhamed Tijany (testy), Steven (hledá si angažmá) 
Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná
×
Dnes v 14:30
SK Sigma Olomouc
MFK Karviná