Mlade talenty

Zisk statutů SCM a SpSM pro období 2018/2020

15.05.2018 | redakce
 

Zisk statutů SCM a SpSM pro období 2018/2020 V rámci zasedání Tribunálu talentované mládeže bylo 14. května 2018 rozhodnuto o přidělení statutů SCM a SpSM pro období 2018/2020. Mezi vyvolenými tradičně nechybí ani Městský fotbalový klub Karviná!

 

Tribunál talentované mládeže přidělil 10 klubových akademií, 50 statutů Sportovního střediska mládeže (+30 SpSM OFS) a 8 statutů Sportovního centra mládeže. Počet získaných bodů v SpSM (2950) řadí Karvinou na devátou příčku, v SCM (2370) pak na sedmou. „Změnou oproti minulosti je dvouleté období, doteď se statuty přidělovaly vždy jen na jeden soutěžní ročník,“ připomněl šéftrenér SCM Petr Gibala.

Přidělení statutů je vizitkou celého klubu, jak dobře je o mladé sportovce postaráno. „Jsme špičkou v našem regionu, kde je plno výborných klubů. Potvrzuje to ostatně Regionální fotbalová akademie Moravskoslezského kraje, která sídlí u nás v Karviné, konkrétně na Kovoně. V ní jsou ti nejlepší hráči hned z osmi klubů, což je unikátní,“ těší Gibalu.  

V překladu to znamená, že MFK Karviná vychovává hráče nejen pro sebe, ale díky RFA MSK také pro Fotbalovou asociaci České republiky, čili potenciální reprezentanty. „Dlouhodobě máme kvalitní podmínky pro rozvoj a výchovu mládeže. Přidělené statuty to jen potvrzují,“ zakončil Petr Gibala.

VEŠKERÉ DETAILY V ČLÁNKU NA OFICIÁLNÍM SVAZOVÉM WEBU - ZDE!

• Sestřih zápasu v Liberci
včera - Karvinští prohráli gólem z 85. minuty pod Ještědem 0:1. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• V Jablonci v sobotu odpoledne
před 3 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila 4. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí v Jablonci v sobotu 11. srpna od 17 hodin.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
19.7. - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
17.7. - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
16.7. - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna